Tam, kde dokážeme zatvoriť oči a voľne dýchať. Tam, kde dokážeme nechať pohladiť svoju dušu. Tam, kde dokážeme načrieť novú energiu. Príroda. Krásna, podmanivá, nespútaná. Tak čarovná. Ponúkajúca bezhraničný pokoj.  Meniaca sa ročnými obdobiami. Volá nás, aby sme sa pripojili a využili všetky jej pôžitky. Nielen slnečné lúče, hladiace našu pokožku, ale aj kvapky dažďa, ktoré sú tak potrebné. Vášnivo padajúce snehové vločky, ktoré zaplnia celú krajinu a zahalia prírodu do bielej periny. Mrazivá zima, ktorá si nás aj tento rok našla.

Predovšetkým deti potrebujú pohyb na čerstvom vzduchu viac ako si myslíme. Sú sústavne v byte, v škole, prevážané na krúžky v autách. Trávia veľa času s mobilmi, tabletmi. Pri televízii. Odtrhnúť ich od novodobých nástrah a naučiť ich takej obyčajnej láske k prírode. Aj keď nemáme more. Aj keď sme malá krajina. Máme skvostné hory, prekrásne jazerá, plesá, zaujímavé jaskyne, hrady a zámky. Platíme mnoho peňazí, aby sme spoznávali okolité krajiny. Nádherné miesta a zákutia máme rovno pod nosom. Hen za kopcom. O ktorých ani nevieme. Prekrásne scenérie, ktorých sa nebudeme vedieť nabažiť. Ani profesionálny objektív nedokáže zachytiť všetku tú krásu, ktorá sa ponúka voľnému oku.

Každý si príde na svoje. Ponuka je široká. Čľapkanie vo vode, plný košík húb, lozenie po skalách, korčuľovanie, lyžovanie, hm, a taká dobrá guľovačka? No kto by odolal? Stačí sa len vymaniť zo stereotypu a nechať sa uniesť. Aj vedecky je dokázané,  že pobyt v prírode je veľmi obohacujúci. Rozvíja motoriku, predstavivosť, fantáziu, komunikáciu, prebúdza všetky zmysly. Príroda priaznivo vplýva na upokojenie hyperaktivity a pôsobí relaxačne na celú rodinu. Všetci majú k sebe bližšie. A čo je dôležitejšie ako spokojná a zdravá rodina? Všetok ten čas, ktorý strávime s našimi najbližšími, všetky tie nádherné zážitky pri objavovaní nových miest si starostlivo uložíme do svojich spomienok, ktoré nám nikto nikdy nevezme.