Mala som naponáhlo, všetko vypočítané na minútu. Na čipovú kartu som si chcela rýchlo dobiť nový kredit a naskočiť do električky, ktorá sa pomaly rozbiehala. O dve minúty mala odchod.

Do centra Bratislavy už inak ako električkou z Petržalky nechodím. Zástavku mám pod domom a električky chodia každých sedem minút. Zakaždým si pochvaľujem, že si nemusím kupovať jednorázový lístok, ani mesačný, ale stačí mi nabiť čipovú kartu. Tú len priložím a prístroj v električke si odráta cestovné za jednu jazdu a je jedno, v ktorom mesiaci ju urobím. Kredit mi vydrží dlho, takže auto s láskou nechávam na neďalekom parkovisku a po príchode z centra mesta, kde by som nezaparkovala, ho opäť využívam.

Proste na petržalskú električku nenechám dopustiť. Keď som sa na ňu ponáhľala naposledy, potrebovala som si dobiť kredit. Najprv som v automate nechala načítať kartu a potom vložila 20-eurovú bankovku. A? NIČ. Kredit mi nenabilo, peniaze nevrátilo a električka mi odišla pred nosom. Poznáte to, také čosi vám v deň vypočítaný na minúty riadne pokazí. Ani som si nevšimla, že na boku automatu je telefón, kam treba problém nahlásiť, rýchlo som si kúpila jednorázový lístok cez SMS a ponáhľala sa na stretnutie. Až večer som nejaký kontakt našla, aj to iba email. Veľké šance som tomu nedávala, nemala som žiadny dôkaz, že som tam 20 eur hodila.

Hneď som si predstavila revízorov či nejakého milého vodiča autobusu, ako mi kedysi nedovolil nastúpiť s kočíkom. Predstava úspechu pri mojej sťažnosti sa stále viac rozplývala. Ale napísala som. Iba krátko - že som na tej a tej zastávke vhodila do automatu 20 eur a ostala bez kreditu i bez peňazí.

A to sa zrazu diali veci. Odpoveď mi prišla o tri hodiny, pani na opačnej strane emailu chcel od mňa číslo kreditnej karty a presný opis zástavky. Poslala som. O ďalšie tri hodiny prišla odpoveď – moju sťažnosť uznali za oprávnenú a pýtali si odo mňa číslo účtu. Že mi peniaze pošlú späť. Hodnú chvíľu som na ten email neveriacky pozerala. A podobne som zízala na účet, keď mi tie peniaze naozaj došli.

Jazdu električkou si odvtedy užívam ešte viac. Pripomína mi, že nikdy nie je neskoro zmeniť názor na veci, ktoré sme si dávno odškrtli ako stratené. A nemyslím teraz na peniaze, ktoré mi zhltol automat.

.

Prečítajte si aj Štátna inštitúcia šikanuje ženy