S farbou na hlave som ženskému časopisu pohodenému u mojej kaderníčky venovala o pár sekúnd viac ako obvykle. Riešili tam také tie zásadné veci, s kým teraz chodí mladá speváčka. Preletela som kľúčové informácie len preto, že večer som tú mladú speváčku mala vidieť naživo. Na plese v Trenčianskych Tepliciach.

Keď som ju o pár hodín neskôr videla, už som na hlave nemala len farbu, ale hotový účes a jej robil sprievod na plese naozaj ten mladý muž, o ktorom písal informovaný ženský časopis v mojom kaderníctve. Môj manžel si ako prvé všimol speváčkin chrbát a výraznú tetovačku schovanú pod plesovými šatami.  

Nedá sa povedať, že by som dovtedy o speváčke nič nevedela. Už keď spievala v Superstar bavil ma jej prízvuk, švajčiarsko-slovenský pôvod, iránske, ruské, americké i írske korene a CD s jej pesničkami má doma moja staršia dcéra.

I tak nás Celeste Buckingham prekvapila. Na ples Hodiny deťom prišla bez nároku honorár a hoci má len 21 rokov prihovorila sa plesovému davu dospelácky. Hovorila o tom, ako ju mama učila nemyslieť len na seba, ale aj na druhých. A že sa to snaží robiť nielen vtedy, keď spieva. Študuje detskú psychológiu a chce študovať detskú psychiatriu, čo je občas priveľa aj na otrlých dospelákov.

Hodina deťom má už 17 rokov šťastie na ľudí okolo seba. Tých, čo pracujú zvnútra i tých, čo vidieť navonok vo vydarených kampaniach. Cítiť to bola aj v Trenčianskych Tepliciach na výborne zorganizovanom plese i štedrosti hostí, ktorí prišli, aby pomohli. Celeste Buckingham do toho zapasovala.

Bolo fajn dozvedieť sa o nej čosi hodnotnejšie než len to, s kým práve chodí.

 

Prečítajte si aj Židia, utečenci a premiér

 

Podporte našu kampaň tu: