LONDÝN, BRATISLAVA. Novinári i zvedavci už niekoľko dní stanujú pred pôrodnicou a čakajú na narodenie druhého kráľovského potomka princa Williama (32) a jeho manželky Kate (33).

Dnes ráno im kráľovský pár preto nechal poslať raňajky pred londýnsku nemocnicu St. Mary Hospital. „Sedia tam už  dlho a vojvoda a vojvodkyňa z Cambridge chceli, aby vedeli, že na nich myslia,“ povedala podľa agentúr DPA hovorkyňa Kensingtonského paláca. Podľa informáciu z sociálnych sietí dostali čakajúci na raňajky croissant a kávu.

 

 

 

Kate v rovnakej nemocnici porodila aj syna Georga v júli 2013 a tak dav už vie, kde sa môže usadiť. Pred nemocnicou čakajú aj novinári, fotografi a televízne štáby, ktoré si oproti areálu nemocnice zriadili novinársku zónu.

Británia už viac ako týždeň s napätím čaká, kedy sa narodí malému princovi súrodenec.  Či to bude dievča alebo chlapec vraj nevedia ani samotní rodičia. Britské médiá predpovedajú, že to bude dievčatko a volať sa bude Alice.

Stávkové kancelárie určili ako najpravdepodobnejšie termíny pôrodu 25., 26. a 29, apríla, teda zajtra. Kráľovský potomok by sa tak narodil na štvrté výročie svadby Williama a Kate, ktorí sa vzali v roku 2011.