Najmladšie boli dvojčatá v mamičkinom brušku. Najstaršími ženy-dvojičky mali 61 rokov. Prišla tiež rodinka, ktorá má dvojčatá, trojčatá a päť ďalších detí, i rodina ktorá začala s jedným dieťaťom, potom prišli dvojčatá a nakoniec trojčatá. A nechýbala ani rodina s dvoma pármi dvojčiat.

 

Foto - Miroslava Spodniaková

 

Rekord nepadol

„Všetky naše deti, z komunity, ktorá mi tak prirástla k srdcu, sú však jedinečné. Veľmi nás potešili reakcie rodín, ktoré aj napriek nie veľmi priaznivému počasiu dorazili a celý deň si užili,“ povedala organizátorka Kvetoslava Kirchnerová po sobotňajšom celoslovenskom stretnutí dvojčiat a viacerčat v Bratislave na Kuchajde.

Aj keď sa nepodarilo prekonať rekord v počte zúčastnených dvojčiat a trojčiat na jednom mieste, organizátori hodnotia stretnutie veľmi pozitívne. Prišlo viac ako 300 rodín s dvojčatami, trojčatami a štvorčatami. Na mieste sa zaregistrovalo 261 rodín s dvojčatami, 10 rodín s trojčatami a 1 rodina so štvorčatami. Avšak aj po uzatvorení registrácie prichádzali ďalšie rodiny.

 

Foto - Miroslava Spodniaková

 

Prišlo 300 rodín

„Podujatie tohto typu je inšpirujúce a originálne, veď uznajte, koľkokrát sa stane, že máte možnosť vidieť na jednom mieste viac ako 300 rodín s dvojčatami, trojčatami či dokonca štvorčatami? Dvojičkovo je pre nás krásnou príležitosťou, ako vyjadriť podporu rodinám a rodinným hodnotám. Usilujeme sa o ňu nielen prostredníctvom takýchto milých projektov, ale dennodenne. Zdravie a spokojnosť rodiny ide predsa ruka v ruke s pestrým, vyváženým stravovaním,“ hovorí marketingová riaditeľka BILLA Denisa Pernicová. Podujatie moderoval celý deň dobre naladený Juraj Hajdin.

.

Prečítajte si aj Detský tábor je skvelý zážitok, dva mesiace prázdnin ním však nepokryjete