Mnohí z nás často bojujú s pocitmi ľútosti a viny kvôli veciam, ktoré sa udiali v minulosti. Snažíme sa na ne zabudnúť,  potlačiť ich, čo nesie následne riziko smútku a depresie v prípade, že zlyháme. Kvôli pocitu viny a ľútosti sa čoraz viac uzatvárame, necítime sa šťastní a postupne strácame  sebadôveru.

Všetci sme boli niekedy ranení , či už inými alebo sami sebou.  A všetci sme niekedy ranili iných. Keď toto rozpoznáme, máme veľkú šancu posunúť svoj život dopredu – k naplneniu  svetlom, slobodou a radosťou. Odpustenie nie je o súhlase alebo nesúhlase , schvaľovaní či neschvaľovaní  konania svojho či iných. Sila odpustenia siaha ďaleko za súhlas či nesúhlas. Odpustenie je celé len o nás samých, je cestou ako nájsť v sebe mier a uvoľnenie. Odpúšťanie lieči našu bolesť, naše bolestivé emócie. Prináša  pokoj, šťastie a sebadôveru.

Aj preto bude témou dvojdňového marcového seminára v Bratislave jedno z najkrajších a najsilnejších učení starej múdrosti Tibetského budhizmu. S ním súvisí aj súťažná otázka.

Súťažná otázka znie:

Aká je téma tohtoročného dvojdňového seminára s tibetským lámom Tulku Lobsangom? 

 

Foto - maitri.sk

 

Správnu odpoveď na našu súťažnú otázku pošlite do  28. februára 2019 na zenyvmeste@gmail.com. Výhercov a výherkyne uverejníme na našej webovej i facebookovej stránke. Dvojdňový seminár sa uskutoční 9. a 10. marca 2019 v Bratislave. Cena lístka je 180 eur.

Prečítajte si aj Pravidlá dlhodobej vedomostnej SMS súťaže ZENYVMESTE.SK