LONDÝN, BRATISLAVA. Nevedia spať, problém ich robí chôdza a najviac ich vyčerpá, kým si na topánkach zaviažu šnúrky.

Traja Briti sa rozhodli vyskúšať si pocity matiek v deviatom mesiaci tehotenstva a písať o nich na www.3pregnantdads.com. Tehotní budú do 15. marca, keď Británia oslávi Deň matiek. Takto si ich traja štyridsiatnici, sami otcovia, chcú uctiť.

„Mám pocit, ako by som včera odohral rugbyový zápas. Bolí ma chrbát a ramena. Myslím si, že to máme ťažšie ako ženy, ktorým váha pribúda postupne. Ja som pribral okamžite 15 kíl,“ napísal do svojho denníka už po prvej noci 44-ročný Jason Bramley, otec jedného dieťaťa.

 

 

Nechali si vyrobiť veľmi vernú napodobeninu tehotenského brucha aj s prsiami, ktorá váži 15 kilogramov. Chodia s falošným tehotenským bruchom do práce, do krčmy alebo jazdia na bicykli s deťmi.

Falošné brucho nosia cez deň i v noci, dole ho môžu dať na 15 minút denne, kvôli hygiene.

„Je to ťažké, naozaj ťažké,“ opisoval v televíznej šou ITV Lorraine 46-ročný Steven Hanson, druhý z trojice mužov, ktorý už jedno dieťa má. "Najhoršie je viazať si šnúčky, vzdal som to," povedal 45-ročný Jonny, otec dvoch detí.

 

 

Falošné brucho sa správa ako skutočné. Tlačí na močový mechúr, žalúdok i pľúca. Muži si už preto v lekárni kúpili bedrový pás, aký nosia aj matky počas tehotenstva.  

Zaujímalo by ma, prečo tehotné ženy nepoužívajú invalidné vozíky,“ komentoval Jason po piatich dňoch fiktívneho tehotenstva. Muži priznávajú, že im nikdy nedošlo, ako tehotenstvo obmedzuje. Najťažšie im prídu maličkosti ako si zaviazať šnúrky na topánkach alebo urobiť náročnejší pohyb, či len ráno vstať z postele.

 

Našli si v drhom stave aj príjemné veci. „Dnes som bol na joge pre tehotné. Aj keď som nebo schopný urobiť všetky cvičenia, maximálne som si to užil,“ napísal Steve počas 11. dňa tehotenstva. K falošnému bruchu si už našli vzťah. Hovoria s ním a pohladkajú. Akoby čakali skutočné bábo.