Viete aká  je Vaša pokožka? Koža žien a detí je často tenšia a náchylnejšia na podnety. Muži až tak veľmi netrpia podráždenosťou  pokožky alebo to aspoň nedávajú najavo.  Všetci si však zaslúžime rovnakú pomoc pri svrbivých ochoreniach kože, žihľavke, uštipnutí  hmyzom, pri  poškodení pokožky slnkom a miernych povrchových popáleninách. Najčastejšie kožné reakcie sú podráždenie a svrbenie.

Viete vôbec, prečo sa vlastne škriabeme? Počas škriabania sa v našom mozgu utlmujú receptory, ktoré súvisia   s vnímaním nepríjemných pocitov. Škrabanie teda poskytuje telumalú, krátkodobú úľavu. Škrabaním sa môže pokožka narušiť.  Porušením povrchu pokožky sa malými drobnými rankami môžu do tela dostať  nečistoty alebo infekcie. Preto je dôležité účinne a čo najskôr odstrániť svrbenie.
 

Foto - Fenistil/Shutterstock

Jemná starostlivosť pomôže

Rýchla reakcia je základom úspechu. Začervenenú a podráždenú pokožku opláchnite.Voda odstráni aj okom neviditeľné nečistoty a alergény. Na postihnuté miesto aplikujte lokálne antihistaminkum. Najdostupnejší je Fenistil gél. Poskytne Vám rýchlu a účinnú úľavu od podráždenej, svrbiacej pokožky, navyše  s príjemným chladivým efektom.Stále sa škriabete? Problémom môže byť  i Vaša myseľ. Odveďte jej pozornosť na niečo iné a nechajte pôsobiť účinnú látku. 
 

Foto - Fenistil/Shutterstock

Riešte príznaky a následky

Ak sa problémy opakujú, pomôže zaznamenať si ich frekvenciu do denného záznamu. Po čase možno dokážete zistiť, ktorá látka spôsobuje telu neplechu. Máte nejaké aktuálne zdravotné problémy? Pretrvávajúce kožné problémy, ako sú rôzne dermatózy alebo ekzémy, nemusia byť voľným okom viditeľné a svrbivý pocit môže stále  pretrvávať. Koža  začervenaním vysiela signál, že niečo nie je v poriadku. Telo môže byť tiež zaťažené  zápasom s alergénmi. Pre prvú pomoci  siahnite po  bežne dostupnom géli Fenistil. Ak máte podozrenie, že ide o iný problém  a ťažkosti pretrvávajú, poraďte sa so svojím lekárom.

 Pozorne si prečítajte príbalovú informáciu. O správnom použití sa poraďte so svojim lekárom alebo lekárnikom. Fenistil 1 mg / g gél je liek s použitím na pokožku. Obsahuje dimetindeni maleas.
V prípade otázok kontaktujte prosím: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Czech Republic  s.r.o, Hvězdova 1734 / 2c, 140 00 Praha 4, mail: cz.info@gsk.com, tel: +420 222 001 111. Prípadné nežiaduce účinky prosím hláste na: ch.safety@gsk.com.
Ochranné známky sú vlastnené alebo licencované  skupinou spoločností GSK .©2017 skupina spoločností  GSK alebo poskytovateľ príslušnej licencie

Dátum prípravy materiálu: 9/2017, ZINC: CHCSK/CHFENI/0013/17a
KOMERČNÉ ZDELENIE