BRATISLAVA. Speváčky Dua Lipa a Anne-Marie ovládli nominácie na hudobné ceny v Anglicku. Medzi kandidátmi na Brit Awards 2019 sa ich mená objavujú hneď štyrikrát. Nominačným listinám na tohtoročných cenách ostrovného hudobného priemyslu kraľujú ženy. Tri najvýraznejšie britské speváčky pozbierali najviac nominácií.

 

Anna-Marie má štyri nominácie

Okrem zmieňovanej dvojice akadémiu totiž zaujala aj Jess Glynnová. Anne-Marie, ktorá minulý rok vydala album Speak Your Mind s hitmi Friends a 2002, sa dočkala nominácií v kategóriách najlepšia britská speváčka, najlepší britský album, najlepší singel a video. Dua Lipa minulý rok premenila dve z rekordných piatich nominácií. Tento rok sa bude usilovať o víťazstvo medzi singlami a videami, kde má vždy dve nahrávky, vlastnú skladbu IDGAF a hosťovačku One Kiss u Calvina Harrisa.

 

Jess Glynnová má nomináciu na najlepšiu speváčku

A podobne je na tom Jess Glynnová, ktorá vypomohla skupine Rudimental s These Days (najlepší singel a video) a medzi singlami bojuje s I'll Be There. Okrem toho je nominovaná aj na najlepšiu britskú speváčku.

Výsledky Brit Awards vyhlásia počas galavečera 20. februára. TASR informovala marketingová manažérka Renáta Tomášová.