1. Tancúchy, Mária Lomnická:

Tancúchy sú drevené, ručne vyrábané balančné podložky na hľadanie harmónie, rovnováhy a na cvičenie. „V Tancúchovi si každý nájde to svoje. Deti zábavu, psychicky vyťažení ľudia hľadanie harmónie a stredu, pohybu-chtiví ľudia s ním môžu cvičiť a posilňovať svoje telo. Závisí, čo potrebujete. Tancúch výrazne pracuje s hlbokým stabilizačným systémom tela, čím sa dostávame do roviny práce s chrbtovým svalstvom a odstraňovaniu príčin bolesti chrbta. Tiež napomáha zdravým nohám,“ hovorí nám Mária Lomnická.

www.tancuchy.sk

 

 

2. Náramok Veľká mama, Eva Marková:

Vianoce sú ideálnym časom povedať ľuďom, na ktorých nám záleží, že sú pre nás výnimoční. Krásnym a jedinečným spôsobom to povie náramok Veľká mama. Darček, ktorý môžete venovať manželke, priateľke, kamarátke, svojej mame, starej mame. Náramkom vyjadrujete, že viete o ich výnimočnosti, dokonca vybranou farbou im preukazujete, že skutočne viete, aké sú ich hlavné povahové črty a že práve tie máte na nich radi. Do najbližších Vianoc sa poponáhľajte a objednajte prvých 20 unikátnych náramkov. A to nie je všetko, kúpou tohto náramku budete môcť v budúcnosti podporiť ženy - matky v núdzi, ktoré sa nachádzajú v ťažkom životnom rozpoložení, odkazuje Eva Marková.  

https://www.facebook.com/Ve%C4%BEk%C3%A1-mama-343477552651962/

 

3. Manuzona, Ľubica Noemi:

Čiapky, ručne pletené z jemného ovčieho merina, sú skvelým darčekom do zimy. Vlna je prírodný materiál, ktorý má ideálne vlastnosti na zimu - duté vlákno výborne drží teplo a zahreje Vás omnoho lepšie než syntetické vlákno. Manuzona sa vás snaží navyše inšpirovať k tomu, aby ste uprednostnili kvalitnú lokálnu remeselnú výrobu pred masovou textilnou produkciou, ktorá škodí ľuďom aj Zemi. Autorský kalendár, nazvaný Životodar, je dobrá darčeková voľba hlavne preto, že sa môže hodiť všetkým vekovým kategóriám :-) Môžu ho oceniť deti, ženy, muži, mládež i stárež. Je členený na ročné obdobia namiesto mesiacov, aby aj tí menší vedeli, kedy sa mení jar na leto a jeseň na zimu. Obrázky sú vlastné originálne akvarely, tlačený je na kvalitný papier vysokej gramáže a zopnutý je spinkou, ktorá slúži zároveň ako vešiačik. Tak na kresbách nevznikli diery a po uplynutí roka môžete obrázky využiť podľa vlastnej tvorivosti, hovorí Ľubica Noemi.

https://www.facebook.com/Manuzona-1411148882247016/

 

4. Výrobky značky Mamkin sen, Emília Papíková:

 

Výrobky sú z recyklovaného textilu, čím chránia životné prostredie. Sú mäkké, hrejivé, dobre sa udržiavajú (stačí oprať). Každý kus je originál. Koberček a košík ako sada alebo aj samostatne, hovorí Emília Papíková.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100010222420652&fref=ts

 

5. Ručne vyšívané hodiny, Elena a Martin Dzurňákovi:


Ručne vyšívané hodiny značky Framegroup sú interiérovým doplnkom, ktorý v sebe spája tradíciu a inovácie. Tieto originálne výrobky s prírodnými a folklórnymi motívmi pútavo doplnia nielen tradičné, ale aj moderné domácnosti. Ak chcete, aby vám alebo vašim blízkym v ďalšom roku čas tak neutekal, môžete darovať hodiny, ktoré na tvári vyčaria úsmev a netikajú nahlas. 

Značka Framegroup na Vianoce ponúka aj darčekové poukážky, ktorými určite nič nepokazíte. Skúste tento rok darovať kus modernej tradície.

 

http://www.sashe.sk/Framegroup

 

6. Ručne šité vaky, Dominika Podolanová:

 
WakiVaky sú ručne šité vaky na chrbát, vyrábané z recyklovaných materiálov. "Pri ich výrobe dbáme najmä na kvalitu, dizajn a celkové spracovanie. Vaky majú množstvo praktických doplnkov a štýlových vychytávok ako napríklad kapucňa. Každý  je svojský, dva rovnaké nenájdeš! Najmä preto je to originálny a praktický darček pre človeka v každom veku. Zabaľ to do vaku!"
 
Link na produkty: www.waki-vaky.com
 
(Obsah vznikol v spolupráci so Slovenskou sporiteľňou a www.zacinamepodnikat.sk)

 

Prečítajte si aj Vianoce sú podľa štatistiky obchodníkov hlavne sviatky nákupov