Útulok Revúca, kde sa starajú o psov bez domova, prežíva tragické udalosti. Všetky tri ženy, ktoré sa v stredu snažili zachrániť psov z útulku pri rozvodnenej rieke Muráň v Revúcej, prišli o život. Povedal to premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) na štvrtkovom tlačovom brífingu s tým, že informácia je už potvrdená.

Útulok Revúca: Ženy strhla voda 

Podľa informácií Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Banskej Bystrici stiahol silný prúd rozvodnenej rieky Muráň dovedna tri ženy, ktoré mali v revúckom útulku zachraňovať zvieratá ohrozené zvýšenou hladinou vody.

Bezvládne telo jednej zo žien našli záchranári už v stredu večer. Na mieste zasahovali potápači HaZZ, hasiči z Revúcej a Rimavskej Soboty, ako aj dobrovoľní hasiči z Jelšavy.

Útulok Revúca: Ženy strhla voda 

Na mieste zasahujú potápači HaZZ, hasiči z Revúcej a Rimavskej Soboty, ako aj dobrovoľní hasiči z Jelšavy. Aj podľa polície bolo zatiaľ nájdené iba jedno telo. „Od skorých ranných hodín pokračuje pátracia akcia a polícia, ako aj všetky pátracie zložky, intenzívne pracujú na tom, aby sa čo najskôr našli aj ďalšie dve ženy, ktoré mala rieka strhnúť,“ uvádza KR PZ v Banskej Bystrici na sociálnej sieti.