Pokladničková zbierka Hodiny deťom sa od svojho vzniku v roku 2007 stala na Slovensku tradíciou. Dnes sa do nej zapájajú stovky dobrovoľníckych tímov, ktoré v tento deň umožňujú okoloidúcim v uliciach prispieť na dobrú vec ľubovoľnou sumou. V minulom roku ich bolo možné stretnúť vo viac ako 192 mestách a obciach celého Slovenska, v tomto roku ich počet narástol na 450.

 

Tlačová konferencia.  Foto - Hodiny deťom

 

Osud detí nie je ľahostajný

"Zbierku v uliciach vnímame každoročne ako určitý symbol projektu Hodina deťom a jeho kľúčových posolstiev, ktorými sú vzájomná pomoc a spájanie ľudí v prospech detí na Slovensku. Naša zbierka je práve o tomto - o dobrovoľníckych tímoch, ktoré každoročne a  za každého počasia prinášajú v deň zbierky k ľuďom žlté pokladničky, je o štedrých darcoch, ktorí do týchto pokladničiek prispievajú, lebo im nie je ľahostajný osud druhých a v neposlednom rade je o deťoch, ktoré potrebujú pomoc. To, že počet dobrovoľníckych tímov, rovnako ako aj počet darcov každým rokov narastá, je pre nás dôkazom, že ľudia tieto posolstvá vnímajú a že takéto podujatia majú zmysel. A my sme za to samozrejme nesmierne vďační,” vraví Lucia Jakubíková, manažérka projektu Hodina deťom.

Zbierka, ktorá v tento deň spája celé Slovensko, sa každoročne môže realizovať aj vďaka podpore firemného sektora. Od roku 2012 je generálnym partnerom Hodiny deťom zdravotná poisťovňa Dôvera, ktorej je vízia tohto projektu mimoriadne blízka.

 

 

Televízna zbierka bude 16. decembra

Tohtoročná kampaň Hodiny deťom vyvrcholí  televíznou šou plnou zaujímavých a známych hostí v réžii Lukáša Zednikoviča a so scenárom Tomáša Hudáka. Diváci sa na ňu môžu tešiť vo vysielaní verejnoprávnej televízie v sobotu, 16. decembra, so začiatkom o 20.20 hod.

Hodina deťom je celoročná verejná zbierka a najstarší program Nadácie pre deti Slovenska, ktorý od roku 1999 podporuje projekty pre deti a mladých ľudí na celom Slovensku. Hodina deťom prepája tých, ktorí potrebujú pomoc s tými, ktorí im ju môžu a chcú poskytnúť. Prostredníctvom zbierky sa v priebehu 18 rokov podarilo podporiť už 1 753 projektov. Toto všetko sú aspekty, pre ktoré sa aj herečka Helena Krajčiová aktívne zapája do aktivít Hodiny deťom, od roku 2015 ako jej ambasádorka, a je presvedčená, že: “Čas venovaný deťom je čas, ktorý sa vždy vráti.”

Darcom sa môže stať ktokoľvek prispením do žltej pokladničky počas  zbierky v uliciach, alebo celoročne zaslaním sms na číslo 800 v hodnote 4 eur.

 

Prečítajte si aj Hodina deťom vyzbierala v priamom prenose viac ako 170-tisíc eur