Všetko sa zmenilo pred viac ako dvoma rokmi, keď som sa v rámci série prednášok na pôde našej banky zoznámila osobne s touto inšpiratívnou ženou - Danou Sofi Šlancárovou, ktorá založila projekt Cyklická žena.

Informácie, ktoré som sa dozvedela na prednáške:

🌟 o ženskej cyklickosti

🌟 o jednotlivých fázach menštruačného cyklu

🌟 o premenlivosti, ktorá sa v nás deje mesiac čo mesiac - či si to uvedomujeme alebo nie

🌟 no aj o našich schopnostiach, ktoré sa zosilňujú v rámci jednotlivých fáz a vedia nám byť pomocníkom pri našom fungovaní, aby sme žili svoj život s väčšou ľahkosťou a radosťou

 

ma zaujali a zároveň zasiahli hlboko natoľko, že som pár dní nosila v hlave neustále sa dobíjajúcu myšlienku - napíš jej, že sa chceš od nej naučiť všetko, čo sa bude dať, nech ti pomôže hlbšie spoznať ženskú premenlivosť, pretože je to pre ženy tak potrebné.

Počas tohto obdobia, keď sa myšlienka začala silno ukotvovať v hlave, rodila sa zároveň predo mnou jasná vízia, ktorá postupne nadobúdala detailnejšie tvary:

 

💎 vízia žien, ktoré žijú v súlade so svojím cyklom (a to pokojne aj v korporáte, veď sa v ňom nachádzam aj ja)

💎 vízia žien, ktoré už nemajú menštruačné bolesti a netrápi ich tak silný predmenštruačný syndróm (aj aj som kedysi medzi tieto ženy totiž patrila a chcela som to mať inak)

💎 vízia žien, ktoré si DOVOLIA oddychovať, dovolia načerpať svoje energetické zdroje, keď to potrebujú ( a to bez výčitiek, či zlého pocitu na duši)

💎 vízia žien, ktoré privedú k pochopeniu ženskej cyklickosti aj mužov vo svojom okolí, aby sa aj naše vzťahy vylaďovali a muži porozumeli tomu, prečo sa meníme

 

 

 

Netušila som ako toto všetko uchopiť, ako to celé zrealizovať, vedela som len, že tá myšlienka je natoľko neodbytná a že poznatky, ktoré som sa dozvedela na tejto jednej prednáške zasiali vo mne také semiačko, že už ten rast vlastne na pozadí začal sám.

A tak som, s odhodlaním v duši a trochou strachu zároveň napísala tejto žene mail s prosbou, že sa chcem od nej učiť, získať čo najviac vedomostí, zároveň sa nechať ňou viesť cestami mojej cyklickej ženskej duše, aby som sama cez seba pochopila, poznala, precítila, ukotvila. A ona nadšene súhlasila.

Po roku intenzívnej práce som sa stala v roku 2017 prvou certifikovanou lektorkou Cyklickej ženy.

A vďaka ceste, ktorú som doteraz prešla a zároveň vďaka prostrediu korporátu, v ktorom ešte stále čiastočne pôsobím a najmä cyklicky žijem vo svojej plnej autenticite (pretože sa to naozaj dá), chcem napĺňať túto svoju víziu.

Chcem ženám hovoriť o tom,

🌼 aké je to dôležité a zároveň aj možné žiť v súlade s tým, ako sa meníme

🌼 ako sa dá táto naša premenlivosť premeniť na neskutočne mocný dar, vďaka ktorému vieme skutočne robiť vždy takmer všetko s ľahkosťou

🌼 ako dokážeme skrze cyklickosť ešte viac využívať svoju tvorivú ženskú silu.

🌼 a najmä ako dokážeme robiť veci vo väčšom plynutí, bez tlaku na seba, bez bolesti počas cyklu a náročných predmenštruačných stavov.