Na Základnej škole v Hrabušiciach v okrese Spišská Nová Ves napadol včera (16.5.) žiak učiteľku. Žena po incidente musela vyhľadať ošetrenie. Polícia už vo veci koná.

Útok na učiteľku

Žiak mal učiteľku napadnúť počas vyučovania. "V súčasnej dobe sú vo veci vykonávané potrebné procesné úkony, po vykonaní ktorých bude meritórne rozhodnuté v zmysle Trestného poriadku, a to aj s prihliadnutím aj na vek podozrivej osoby," uviedla krajská policajná hovorkyňa z Košíc Jana Mésarová. Nekonkretizovala rozsah zranení učiteľky ani vek útočníka.

Podľa medializovaných informácií na svoju učiteľku zaútočil 13-ročný žiak 6. ročníka, keď ho chcela upokojiť. Úderom do tváre jej zlomil rám na okuliaroch a zranil ju. 

Polícia incident vyšetruje

V súvislosti s incidentom už polícia koná, potvrdila hovorkyňa, a vo veci bolo prijaté trestné oznámenie pre podozrenie zo spáchania trestného činu výtržníctva.

Marcel Kacvinský, starosta obce, ktorá je zriaďovateľom školy, TASR potvrdil, že došlo ku konfliktu medzi učiteľkou a 13-ročným žiakom. "Bol som informovaný o incidente, ktorý rieši polícia. Došlo k zraneniu učiteľky, bola ošetrená, ale nie je to nič vážne, učiteľka nie je práceneschopná a pracuje. Okrem toho jej však v dôsledku udalosti zlomili rám na okuliaroch a vznikla jej škoda," uviedol Kacvinský.

Na miesto prizvali aj zákonného zástupcu, keďže ide o maloletého chlapca. Starosta podľa jeho slov nemá vedomosť o tom, že by sa v minulosti podobná udalosť na škole stala.