Yazemeenah Rossi (61), francúzska modelka:

Foto - pinterest

 

Ukazuje, že krása nemá s vekom nič spoločné. Francúzska modelka  Yazemeenah Rossi začala s modelingom ako 28-ročná, známe značky jej dali priestor, keď mala 45 rokov. Dnes má 61 rokov, je dvojnásobnou babičkou a módne značky ju úspešne nasadzujú aj na reklamu v bikinách ako naposledy Land of Women. Yazemeenah Rossi si nefarbí vlasy a denne používa olivový olej.

 

Foto - facebook

 

„Pochádzam z oblasti, kde sa olivový olej používa denne. Ja ho používam na pleť aj na vlasy. Médiá tvrdia, že potrebujeme kopec vecí, aby sme vyzerali dobre,“ povedala pre The Sun Rossi, ktorá sa narodila na Korzike.  Modelka si život užíva, je veľa avokáda, denne zeleninu, ryby, ovocie a orechy. "Nikdy nejem polotovary či mrazené jedlá. "

 

Daphne Selfe (88), britská modelka:

Foto - facebook

 

Britka začala ako modelka po druhej svetovej vojne ako 20-ročná. V modelingovom svete sa pohybuje 68 rokov, čo ju dostalo do Guinnessovej knihy rekordov. Hoci nebola na žiadnej plastickej operácii, dnes ako 88-ročná pózuje pre prestížne značky Dolce&Gabana, Nivea či Ralph Lauren. Britka nejedáva žiadny fastfood a trikrát týždenne cvičí. „Prírodná krása je hlavne to, čo z vás vyžaruje bez ohľadu na okolnosti. Je vo vašich očiach, gestách a postoji, v tom, ako sa správate k ľuďom okolo,“ povedala.

 

Helena Norowicz (82), poľská modelka:

Foto - pinterest.com

 

Keď ako herečka skončila, rozmýšľala, čo bude robiť ďalej. Helena Norowicz začala kariéru modelky ako 82-ročná. Chvíľu váhala, či to zvládne. „Ale povedala som si, že som predsa herečka, že to dám,“ povedala pre gazeta.pl.  Po dvoch reklamných kampaniach má v Poľsku veľký úspech.

 

Foto - pinterest.com

 

Jednu z nich, na parfum, dokonca natočila hore bez. Je najstaršou modelkou Poľska a jednou z najstarších na svete.

 

 

Carmen Dell'Orefice (85), americká modelka:

Foto - facebook

 

Ako 15-ročná pózovala pre Voque, stala sa múzou Salvadora Dalího a dnes je jednou z najstarších supermodeliek sveta. Má 85 rokov. „Za posledných 25 rokov som bola na titulných stránkach módnych magazínov tak často, ako nikdy predtým,“ povedala Američanka nedávno v jednom rozhovore. K modelingu sa vrátila v 70. rokoch minulého storočia po svojom treťom rozvode. 

 

Foto - facebook

 

Svojej kráse trochu dopomohla. Chodila na botoxové injekcie a nechala si obrúsiť kožu, aby sa zbavila vrások. Nedrží však žiadne diéty, ani nešportuje.

 

China Machado (87), čínska modelka:

Foto - youtube.com

 

China, vlastným menom Noelie Dasouza Machado, prerazila ako jedna z prvých neeurópskych modeliek, ktoré mali až do 60. rokov minulého storočia problém dostať sa na titulné stránky magazínov pre rasovú segregáciu. China sa narodila v Šanghaji, mala čínsku mamu a portugalského otca. V roku 1959 sa stala prvou neeurópskou modelkou, ktorá sa dostala na titulku amerického magazínu.

 

China ako mladá.  Foto - pinterest.com

 

Necvičila, nedržala diéty a veľa fajčila. „Rada si užívam, čo prináša život. Myslím si, že je to nevyhnutné, aby som bola šťastná,“ povedala. Zomrela na zástavu srdca minulý rok vo veku 87 rokov.

.

Prečítajte si aj Nestarnúca krása