PRAHA, BRATISLAVA. Všeobecné volebné právo žien zavinilo problémy rodiny a bolo chybou. Povedal to Ladislav Jakl, blízky spolupracovník českého exprezidenta Václava Klausa.

„Ak sa ma chcete spýtať, či si myslím, že volebné právo žien bola chyba, tak ja hovorím áno a dodávam, že to nie je nič proti ženám, pretože predchádzajúce volebné právo bolo právo rodiny. Rodina mala hlas, to bola jednotka. V okamihu, keď rodina nebola jednotkou voči štátu, vtedy sa začali problémy rodiny v dnešnom zmysle slova,“ povedal Jakl podľa denníka MF Dnes na diskusii združenia Akce D.O.S.T. na tému Rok 2017 – rok kontrarevoluce?

„Všetko, čo teraz prežívame považujem iba za aktuálnu podobu spoločenského, civilizačného trendu, ktorý sa začal na konci 19. storočia proletarizáciou, plebeizáciou, všeobecným volebným právom, a tiež všeobecným volebným právom žien,“ povedal Jakl.

Bývalý hudobník, novinár a riaditeľ politického odboru kancelárie prezidenta republiky v ére Václava Klausa vyvolal kritiku viacerými vyhláseniami. V roku 2013  sa stal víťazom ankety Zelená perla, keď povedal: „A neverte cyklomaniakom, že bicykel je pokrok, že bicykel je čistota a zdravie. Čuchnite si k ich prepotenému tričku a budete mať jasno v tom, kto tu zamoruje vzduch. Pachom a hlúpymi argumentami. Cyklistiku nie je potrebné podporovať, ale naopak zakázať.“

 

 

Prečítajte si aj Zomrela kráľovná rómskej hudby a bojovníčka za práva žien Esma Redžepová