ŽENEVA, BRATISLAVA. Má to byť ideálne auto pre ženy stredného veku od 30 – 50 rokov. Nemá volant ani pedále. Auto je vyrobené pre pracujúce mamy, ktoré musia zo školy vyzdvihnúť dve deti. Šoférka sedí vpredu sama, aby sa deti nehádali, kto bude sedieť vedľa nej. Na autosalóne v Ženeve predstavili prototyp auta pre rok 2030 Toyota i-TRIL.

„Ženám prekáža, keď sa jej deti hádajú, ktoré bude sedieť vpredu vedľa mamy. Vyvoláva to stres, pretože má pocit, že druhé dieťa je vzadu odstrčené. Vyriešili sme to tým, že žena sedí vpredu sama a deti za ňou. Len oveľa bližšie ako v iných autách,“ vysvetlil pre český server aktuálne.cz vedúci projektu a hlavný dizajnér pre Patrick Scheelen.

 

Foto - Toyota

 

Auto je dlhé len 2,83 metra, čo by bolo druhé najkratšie na automobilovom trhu. Je ľahšie a menšie ako väčšina mestských áut. Spoločnosť hovorí, že auto vyvinuli pre "sofistikované, singel ženy vo veku od 30 do 50 rokov, aktívne ženy s dvoma deťmi a s pulzujúcim životným štýlom."

„Ženy by si želali mať s deťmi bližší kontakt, čo umožňuje otočné sedadlo vodiča. Konštrukcia sa vyklápa, čo zase pomáha pri vystupovaní z auta,“ dodáva hlavný dizajnér.

Martn Babulic, riaditeľ spoločnosti Auto poradca dopĺňa: „Auto vyzerá po vizuálnej stránke zaujímavo, futuristický dizajn je určite lákavý. Dôležitá je však v prvom rade bezpečnosť a preto som zvedavý, ako dopadnú "crash" testy daného vozidla. Možnosť otočenia sedadla vodičky k deťom mnohé mamičky určite privítajú, umožní im to veľmi pohodlnú manpuláciu v rámci vozidla. Veľmi vítam individuálny prístup automobilky, ktorá pripravila tento koncept špeciálne pre matky s deťmi."

.

Prečítajte si aj Kúpiť si auto sama už nie je výnimka. Trhom s autami začínajú hýbať ženy