Vianočná zbierka RECYKLUJEME RADOSŤ je súčasťou benefičného koncertu RESONUJÚCE VIANOCE. Zbierka je určená pre deti zo sociálne slabých rodín a rodín v núdzi. 

Aj z lásky k našim najmenším podliehame nakupovaniu množstva vecí, hračiek aj oblečenia. Pritom často nedokážeme úplne všetko naplno zúžitkovať. Keďže deti rastú rýchlo, všetky tieto vecičky majú v ich svete relatívne krátku životnosť a vyraďujeme ich zakrátko ako nepotrebné, hoci sú takmer nové a veľmi zachovalé.

Už tretí rok sme sa rozhodli spraviť zbierku týchto vecí a vdýchnuť im nový život darovaním deťom, ktorých rodičia počítajú každý cent a na darčeky už veľa neostane. Pridajte sa k nám a zrecyklujte s nami radosť.

Zbierame hračky, knihy, športové a školské potreby, oblečenie a elektroniku. Všetky darčeky musia byť v zachovalom a plne funkčnom stave. 

 

Tento rok zbierame darčeky pre tieto deti: 
Chlapci: Miško 11 rokov, Patrik 14, Lukáš 14, Adam 7, Matúš 5, Tomáš 5, Ivo 3, Richard 17, Dominik 9, Jakub 8, Samko 6
Dievčatá: Ema 7 rokov, Karolínka 12, Magdalénka 15, Hanka 9, Kristínka 11, Laura 17, Lea 8,  Sárinka 6, Andrejka 7. 
My sa všetko pokúsime rozdistribuovať čo najspravodlivejšie a najvhodnejšie a po konzultácii s ľudmí, ktorí sú rodinám blízki. Ak chcete spraviť pred Vianocami poriadok v detskej izbe, ozvite sa nám na zuzana.aichova@resonance.sk, alebo telefonicky na 0911 42 77 88, dohodneme sa na odbere
v rámci Bratislavy. 

 

 

Zbierka RECYKLUJEME RADOSŤ je súčasťou benefičného koncertu a dopĺňa ekologický rozmer projektu. Zbierkou jednak chceme pomôcť rodinám vo finančnej núdzi pripraviť pre svoje deti veselé Vianoce.

Na druhej strane zbierka v podtexte hovorí o prehnanom konzume, ktorému naše deti učíme od útleho veku. Vianočný stromček je obsypaný darčekmi, deti si počítajú, koľko toho dostali, akoby v tom bol zmysel Vianoc. Nielen domáci miláčikovia končia po sviatkoch na smetisku. Kopec vecí - darčekov, končia takmer vzápätí na smetisku našich potrieb. Ak si dáme ruku na srdce, viac ako polovicu z tých vecí, ktoré sa “musia” pod stromček kúpiť, vôbec nepotrebujeme.

Podstatou zbierky však primárne je opätovné zúžitkovanie nepotrebných vecí, bezohľadu na to, či ich nepotrebujeme od začiatku, alebo až po vyradení z používania. Vdychujeme im druhý život vo forme darovania deťom, ktorých rodičia si podobné darčeky  nemôžu dovoliť a sú vďační aj za použité veci. Zakladáme si na tom, aby darované veci boli plne funkčné, čisté a zachovalé. Veľmi veľa darčekov, ktoré sme v minulých rokoch vyzbierali boli takmer nové, minimálne používané. To preto, že deti rastú rýchlo a tak sa ich veci opotrebúvajú pri bežnom použití výrazne menej než tie dospelácke.

Preto neváhajte a vytrieďte pred Vianocami to, čo zakrátko nahradia nové veci, upracete si v detskej izbe a spravíte tak iným deťom veľkú radosť z Ježiška.

 

Prečítajte si aj Čekovský a Chinaski alebo charitatívny koncert pre resonujúce Vianoce