Tlačových správ dostávam denne veľa a máloktorú otvorím, ale táto ma zaujala hneď. Bola o medzinárodnom prieskume medzi 2000 mužmi, ktorí rozhodli o 10 top vynálezov roku 2017 pre ženy. Muži rozhodovali, čo je najlepšie pre ženy. To je aké mužské?!

Ale dobre, prieskum robila spoločnosť, ktorá vyrába prezervatívy a teda jej klientmi budú asi hlavne muži (alebo možno aj ženy???). Tak som si povedala, nebuď predpojatá, čítaj ďalej.

Opýtaných 2000 mužov zvolilo podľa správy desať top vynálezov pre ženy. Vyhralo autonómne auto, na druhom mieste skončil prezervatív, ktorý podporuje ženský orgazmus a tretí bol hlasom aktivovaný vysávač.

Takže podľa mužov je pre ženu najlepšia vec autonómne auto? To je taký autorobot, ktorý v mnohých veciach nahradí šoféra alebo šoférku. Ale zaujímala by ma tá úvaha mužov, prečo autonómne auto ako top? Verím, že s tým nemajú nič tie zastarané predstavy o ženách, čo nevedia dobre šoférovať, cúvať či parkovať. Druhá cena pre prezervatív na ženský organizmus je mi už jasnejšia, aj keď tiež pomerne tradičná mužská predstava. Hovorí, že orgazmus je najviac v dobrom vzťahu a po ňom bude žena spokojná. Keď to dobre funguje v posteli, určite to klape aj mimo nej. Tak si to predstavujú väčšinou muži, ženy hovoria, že orgazmus je dôležitý, ale časom stráca na cene, ak si pred ním alebo po ňom nemáte s partnerom čo povedať. 

No a tretia cena - hlasom aktivovaný vysávač, tiež zapadá do stereotypných mužských predstáv o žene, ktorá hlavne udržiava čistotu v domácnosti.

Veľa o mužoch, ktorí v prieskume hlasovali nevieme, v tlačovej správe uviedli, že mali medzi 16 až 64 rokov a boli to z Británie. Čo o nich vieme je, že odhlasovali kopec zažratých predstáv.

Ak majú prezervatívy pomáhať spojiť muža a ženu, tak veru neviem, či ich tým prieskumom proti sebe skôr nepoštval. Pomohlo by, keby nabudúce nechali o top vynálezoch pre ženy hlasovať aj ženy. Som si skoro istá, že by to bol pestrejší zoznam než autá, sex a upratovanie.

 

Prečítajte si aj Ženy potrebujú vzory. Ženské