BERLÍN. Dcéra amerického prezidenta Ivanka Trumpová počas utorkovej panelovej diskusie v Berlíne obhajovala postoj svojho otca Donalda Trumpa k ženám. Debata sa uskutočnila v rámci summitu Women20, na ktorom sa zišli ženy z krajín skupiny G20 a publikum reagovala veľmi negatívne.

 

Trumpová, Lagardeová a Merkelová.  Foto - TASR/AP

 

Ivanka: Som na otca pyšná 

Ivanka Trumpová sa na diskusii o ekonomickom a kariérnom raste žien zúčastnila spoločne s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou, s generálnou riaditeľkou Medzinárodného menového fondu (MMF) Christine Lagardeovou či s holandskou kráľovnou Máximou. 

Piskot z publika sa ozval, keď Trumpová (35) svojho otca popísala ako "obrovského podporovateľa rodín a ich prosperity", uviedla spravodajská stanica BBC. „Som na svojho otca veľmi pyšná. Počula som na neho kritiku z médií, ale z vlastnej skúsenosti viem, a myslím, že aj tisíce žien, ktoré s ním predtým pracovali desiatky rokov, sú toho dôkazom - že je pevne presvedčený o ženskom potenciáli a verí v neho," povedala.

Trumpová reagovala aj na mediálnu kritiku svojho otca v súvislosti s hanlivými či obscénnymi výrokmi o ženách. Uviedla pritom, že svojho otca v takomto opise nespoznala, a nespoznali by ho ani "tisíce" ďalších žien, ktoré pre neho v minulosti pracovali. "Povzbudil ma a umožnil mi dosiahnuť úspech. Vyrastala som v dome, v ktorom neexistovali prekážky ohľadne toho, čo by som mohla dokázať," dodala. 

 

 

Merkelová ide cez Ivanku

Dcéra Donalda Trumpa pricestovala do Berlína na priame pozvanie nemeckej kancelárky. Jej návšteva v Nemecku bola vnímaná aj ako pokus o vytvorenie ďalšej komunikačnej línie medzi nemeckou vládou a americkým prezidentom. Médiá to označili za výborný taktický manéver kancelárky Merkelovej. Tej Donald Trump pri návšteve v Spojených štátoch nepodal pred novinármi ani ruku. Merkelová sa tak snaží získať k nemu prístup cez Ivanku Trumpovú.  

Trumpová počas pobytu v Berlíne navštívila odbornú školu, americkú ambasádu aj známy Pomník zavraždeným Židom Európy neďaleko Brandenburskej brány.

.

Prečítajte si aj Dámy, obliekajte sa ako ženy!