PREŠOV: Zlatica Kušnírová sa nedostala na oslavy MDŽ, ktorý organizoval strana SMER v Prešove. „Povedali mi, že nie som sympazitantka Smeru a tak ma nepustili,“ povedala pre Aktuality.sk.

 

Zlatica Kušnírová chcela vrátiť ruže Ficovi 

Zlatica Kušnírová bola pred štyrmi rokmi na podobnej akcii vládnej strany v Sabinove a dostala vtedy od premiéra Fica ruže. “Moja dcéra mi to viackrát vyčítala, tak som si dnes chcela očistiť svedomie a vrátiť kvety, ktoré mi dal pred štyrmi rokmi, sú pokropené krvou s slzami,“ povedala pre televíziu Markíza Kušnírová, ktorá doniesla štyri ruže - dve za dcéru Martinu a dve za Jána Kuciaka.

Keď ju nepustili dovnútra, nechala kvety pred bránou. Podľa Denníka N jej ľudia  pred vchodom dohovárali, brali to ako provokáciu z jej strany.

 

 

Kušnírová ako Remiášová

Strana Smer v reakcii na dnešnú udalosť odkázala, že neodopiera Zlatici Kušnírovej nárok na všetky prejavy emócií a smútku. „Stratila najcennejšie, čo mala a chápeme, v akej ťažkej situácií sa po smrti dcéry a budúceho zaťa ocitla. Principiálne však odmietame, aby bola táto tragická udalosť pod taktovkou hyenistických médií hrubo zneužívaná na politický boj proti strane SMER – SD. Dôrazne sa ohradzujeme voči takýmto praktikám a odmietame akékoľvek spájanie vraždy novinára a jeho snúbenice so stranou SMER – SD,” uviedla strana SMER vo vyhlásení.

Podobný incident zažila vládna strana HZDS pred 20 rokmi. Vtedy mama zavraždeného Róberta Remiáša priniesla kyticu z hrobu svojho syna vtedajšiemu premiérovi Vladimírovi Mečiarovi a udrela ho s ňou do tváre. Z vraždy jej syna obviňovala SIS v čase, keď jej šéfoval Ivan Lexa a vládu viedol Vladimír Mečiar.