V Austrálii žila a pracovala tri roky. V neziskovej organizácii The Royal Institution of Australia propagovala Petra Dzurovčinová vedu a vzdelávanie. Na starosti mala hlavne rozvoj digitálneho prostredia. Na stáži stretla manžela Bryana a otehotnela. Mohla tam viesť pohodlný život, ale to ju nelákalo. Vrátila sa s manželom na Slovensko a má tu veľké plány.

 

 

Najprv minulý rok v júni rozbehla vlastné podnikanie.  Na Slovensko cez svoj e-shop priniesla ocenený austrálsky dizajn potrieb pre deti, presnejšie pre štýlových rodičov a ich cool deti, ako znie jej reklamný slogan. „Sú to kvalitné produkty bez škodlivých látok a keďže ich objednávané v Austrálii sú aj drahšie,“ hovorí Petra Dzurovčinová.

 

 

Do podnikania sa zapojil austrálsky manžel Bryan a jeden a polročná Olívia, ktorá potreby pre deti sama testuje.

 

 

Do predajných sietí sa nie je ľahké dostať a tak má Petra vlastný spôsob dodávania objednávok. „Pestujeme si s našimi zákazníčkami osobný vzťah. Objednané veci im často spolu s Olivkou odnesieme osobne, počas prechádzky,“ hovorí Petra.

 

 

Podnikateľka Petra Dzurovčinová nemení veci len vo svojom blízkom okolí. Je riaditeľkou novovzniknutej aliancie pre internetovú ekonomiku, združenia inovatívnych globálnych a slovenských firiem, ktoré podporuje rozvoj podnikateľského prostredia.

 

 

Teraz rozbieha aj veľký projekt, ktorý má zmeniť život ďalším matkám a otcom. Bude sa volať The Hive – úľ, a bude to spojenie kancelárie a škôlky, ktoré rozbieha s Platformou žien Slovenska. Má pomôcť ženám, aby sa nemuseli rozhodovať medzi kariérou a rodinou.  

 

 

„Bude to profesionálne zariadený priestor niekde v centre Bratislavy, kde budú mať rodičia kancelárie a deti opatrovateľky. Počas práce sa môžu s deťmi vidieť, čo prospeje rodičom i deťom. Finančne to bude zaujímavejšie ako súkromné jasle alebo opatrovateľka doma,“ hovorí Petra.  

 

 

Už teraz sa do jej projektu prihlásilo 30 rodičov s deťmi. Ak nájde investorov, Úľ začne fungovať teraz v septembri alebo najneskôr v januári 2016.  

 

 

Vo všetkom Petru podporuje manžel Bryan Harrell. Spokojný je aj so zmenou: „Mám novú ženu,“ smeje sa Bryan, ktorý na ňu hodiny trpezlivo čakal a čítal si knihu. „Má profesionálnejší výzor, veľmi dobrú farbu vlasov, obočie jej dobre zdôraznili,“ chváli odborne.

 

 

Pozrite si zmenu Petry Dzurovčinovej aj na videu Jany Maťkovej.