LONDÝN. Známa 35-ročná britská youtuberka Emily Hartridgeová zahynula v piatok pri dopravnej nehode na elektrokolobežke. Informovala o tom CNN. Podľa denníka Guardian to bola prvá smrteľná kolízia na elektrickej kolobežke, ktorá sa podľa britských zákonov nesmie používať ani na cestách, ani na chodníkoch. Nie je to dopravný prostriedok do bežnej dopravnej premávky. 

 

 

Hartridgeovú zrazilo auto

Hartridgeovú zrazilo nákladné auto na kruhovom objazde v londýnskej štvrti Battersea. Zomrela na mieste. 

Rodina potvrdila úmrtie na sociálnej sieti. "Je to hrozná vec, ktorú musíme oznámiť cez Instagram, ale vieme, že mnohí z vás očakávali, že dnes uvidíte Emily, a to je jediný spôsob, ako vás kontaktovať naraz," píše sa v správe. "Emily sa včera stala obeťou nehody a zomrela. Všetci sme ju milovali a nikdy na ňu nezabudneme. Dotkla sa toľkých životov, že je ťažké si predstaviť život bez nej. Bola to veľmi špeciálna osoba."


Hartridgeová mala sledovaný kanál na youtube

Hartridgeová bola trenérkou fitness a jej kanál o životnom štýle na YouTube sledovalo 350-tisíc odberateľov. Pracovala aj ako moderátorka televíznej stanice Channel 4.

Elektrické kolobežky zažívajú podľa iDnes.cz na celom svete boom a často ich používajú hlavne turisti na prehliadku veľkomiest. Úrady sa snažia ich premávku regulovať, napríklad znižovať maximálnu rýchlosť či zakázať vjazd na chodníky a do niektorých častí mesta.