Prezidentka Zuzana Čaputová zastupovala Slovensko na štátnom pohrebe zosnulej britskej kráľovnej Alžbety II. Do Londýna bola pozvaná spolu so svojím partnerom Jurajom Rizmanom.

"Vo Westminsterskom opátstve som sa dnes zúčastnila na štátnom pohrebe kráľovnej Alžbety II.. Je pre mňa cťou, že som sa mohla za celé Slovensko rozlúčiť s panovníčkou, ktorej éra sa natrvalo zapísala do dejín Spojeného kráľovstva, Európy, ale aj celého sveta," napísala na sociálnej sieti.

Prezident Juraj Rizman

Svetová agentúra AP počas predstavovanie štátnikov a delegácii na niekoľko minút na fotografii označili za prezidenta Slovenska Juraja Rizmana. "President of Slovakia Juraj Rizman, right and delegation… (prezident Slovenskej republiky Juraj Rizman, vpravo a delegácia…)“, uviedla agentúra AP. Neskôr svoj omyl opravila a napísala, že na obrázku je prezidentka Zuzana Čaputová so svojím partnerom Jurajom Rizmanom.

Zuzana Čaputová zobrala omyl s humorom a na svojej facebookovej stránke Jurajovi Rizmanovi pogratulovala.

 

“Gratulujem Jurajovi! Je to neľahká funkcia pre ženu, nie to ešte pre muža,” napísala so smajlíkom.

Dlhoročný aktivista Juraj Rizman v minulosti pôsobil ako šéf slovenskej pobočky organizácie Greenpeace, ako člen občianskeho združenia Via Iuris i ako poradca prezidentky pre životné prostredie a občiansku spoločnosť. Od roku 2020 tvoria oficiálne pár s prezidentkou Zuzanou Čaputovou.