Asi všetci poznáme to zovreté hrdlo, ktoré sa po rozchode s niekým, koho ste mali radi, dlho nevie uvoľniť. Tá bolesť, ktorá nám sedí na hrudi a bráni sa nám poriadne nadýchnuť. Je jedno, kto sa s kým rozišiel, vzťah bol rozbitý a srdcia sú zlomené…nikto nevie, koľko bude trvať, kým sa znovu nadýchne. Kedy príde to ráno, keď nás tesne pred zobudením nepríde bodnúť nejaká spomienka.

Prvé stretnutie s ex

Ale raz to ráno príde a s takmer 100% pravdepodobnosťou sa spoza najbližšieho rohu vynorí aj bývalá/bývalý. Každá z nás si ten film veľakrát v duchu prehrala. Po večeroch v tichu prázdneho bytu si môžeme predstavovať, aké to bude, keď sa stretneme.

V prvom rade, MY budeme vyzerať vždy úžasne.... A ten druhý bude zničený, utrápený a ešte keď mu pripomenieme, aké sme úžasné, uvidí, že urobil chybu a bude ešte prosiť….nič také sa nestane.

Neexistuje scenár, v ktorom by to prvé stretnutie mohlo byť príjemné….možno po tridsaťročnej karanténe, ako sa mi nedávno podarilo…malo to zas iné muchy…môžem si síce klamať, že tých tridsať rokov na mne nenechalo stopu, na ňom som ju videla…v milosrdnom španielskom svetle zapadajúceho slnka, na mňa pri pohľade na moju bývalú lásku prvýkrát dýchla moja vlastná smrteľnosť, keď som si uvedomila ako zostarol…

Raz som zase mala šťastie a vplával mi do kaviarne iný ex. Vyzerala som jak bohyňa, dokonca mi nahral na smeč a mohla som mu s bohorovným pokojom odpustiť, že útechu po rozchode hľadal v rozkroku mojej bývalej  kamošky….aj tak to bolo trápne a nepríjemné.

Ani keď budete mať svadbu s celebritou podľa vlastného výberu, alebo máte párty po svojej prvej Grammy a ona/on sa tam zjaví ako obsluha…ani vtedy to nebude príjemné…ani pre jedného z vás.  

Nech to už s vami nič nerobí

Či to bude v bare, v supermarkete, či budete sami, alebo s priateľmi, vždy je to na prvýkrát nepríjemné. Podľa miesta viac, či menej….Jeden z mojich, nie tak dávnych duchov minulosti sa raz predo mnou zjavil na nuda pláži…a po mesiacoch ticha sa chcel na tej nuda pláži, obaja v patričnom “odeve”, rozprávať! A vysvetliť si, čo sa vlastne stalo?!?

Stála som tam vo vode, kam som pred ním “utiekla”, a snažila sa byť od neho aspoň meter ďaleko. Nielenže ma nezaujímali jeho vysvetľovačky. Nebolo mi príjemné stáť od neho tridsať centimetrov, a obaja nahí…

Neprikladajme týmto “sms-kám” z minulosti väčší význam ako si zaslúžia…už nám koniec-koncov nemajú čo nové povedať. Naše ego by síce strašne chcelo počuť ako sa trápia, ako nás chcú spať…aj keď to hneď dostaneme, tento príbeh už poznáme, a vieme aj, ako sa skončí.

A po tom prvom trápnom stretnutí to už nemusí byť také zlé. Otrasieme očakávania, zistíme, že si dokážeme vymeniť aj viac než pár slov a hlavne, že to s nami už nič nerobí….aj s tým z nuda pláže si občas dám kávu…ale to je všetko …