Pamätáte si, keď ste išli s frajerom prvýkrát v zime do hôr? Najviac času zabralo vyzerať aj v „pérovke“ štíhla a v čiapke po bratovi sexi. Inak príprava trvala pár minút. Kde sú tie časy?!

Takto v sobotu. Chceli sme s deťmi vstať o ôsmej, aby sme o deviatej vyrazili a o pol desiatej už boli v Tatrách. O pol deviatej som ledva rozlepila oči. Ako prvá. O deviatej  som deti popohnala cez raňajky a časový sklz sa zdal menej dramatický.

O pol desiatej som zistila, že dcéra si nedala pod otepľovačkypančušky. Keď som jej ich naťahovala, stratili sa otepľovačky. Syn sa obliekol našťastie za 5 minút. Ale ďalších desať sme sa hádali o to, že aj on musí pod nohavicami niečo mať.

Keď už boli deti oblečené, zistila som, že ich mama má ešte pyžamo. Keďže toto nie je prvé rande s frajerom, dala som to tiež za 5 minút. To sa ale už syn a dcéra hádali, kto si vezme červený klzák. Problém sa vyriešil, keď sme červený klzák nenašli.

Čas neúprosne bežal aj pri zistení, že jeho rukavice ostali v škole a jej sú mokré. Matky sú majsterky improvizácie a oblečenie som skompletizovala za desať minút. Ďalších päť som hľadala termosku. Vravím, choďte von, nech sa nespotíte, kým dobalím. Kým som obula dcéru, spotená som bola komplet ja. Všetko vyzeralo nádejne, čaj bol v termoske, deti pri aute... Obujem sa. Vychádzam z domu.

Dcéra chce cikať. Vchádzam do domu. Vyzujem sa. Vyzliekam jej vetrovku, mikinu, otepľovačky. O chvíľu jej obliekam vetrovku, mikinu,  otepľovačky. Opúšťame dom. Sadám do auta. Opúšťam auto. Zamykám dom. Sadám do auta. Je pol jedenástej. Štartujeme. Som úplne hotová!

Koľko trpezlivosti nesie so sebou rodičovská láska?!

Večer prichádzame domov. Čaká nás babka, moja mamka. Má pár rokov po sedemdesiatke a nový mobil. Je na dne. Nevie ho ovládať. Ten starý vedel všetko, tento nič! Prosí o pomoc. Nerozumie. Čo má stlačiť? A prečo to zmizlo? A čo je toto? Stále nechápe.

Trpezlivosti začínam mať pomenej. A vtedy si spomeniem: „ Koľko trpezlivosti mala ona celý život so mnou? Pri zabudnutých pančuškách, pri  prvej sánkovačke?“

Sadám a pokojne ju zaúčam do tajomstiev nového mobilu. Trpezlivosť by mala byť návratná investícia. To, čo nám dali, si zaslúžia dostať späť.