S módnou terapeutkou sme sa stretli na štyroch workshopoch, na poslendom sme si urobili malú módnu prehlaidku. Pózovali ženy, ktoré s nami workshop absolvovali, obliekal módny salón Eleganta a jeho majiteľka Katka Cenigová. 

 

Športový štýl - kamarátka

Obliekate sa funkčne, prakticky, aby ste nemali zbytočné veci na sebe, ktoré by vám bránili vo vašom rýchlom pohybe a akčnosti. Potrebujete farby, oblečenie má byť o tom, že má vašu energiu podporiť a nie utlmiť, preto v žiadnom prípade neodporúčam nosiť na bežný deň tmavé farby, hlavne čiernu. Farby potrebujete sýte, farebné, plné energie – červenú, bielu, námornícku modrú, žltú, zelenú. Pristanú vám prúžky, červenobielo-modrá kombinácia, žltá so zelenou, modrá so zelenou a sú pre vás skvelé reflexné farby.   

 

Športový štýl. Foto - Miroslava Spodniaková

 

Ležérny štýl - pozorovateľka

Hlavne nenápadne - je heslo ležérky, nech si ma nikto nevšimne. Milujete nohavice, menčester, rifle, všetko však voľnejších strihov, splývavé, nie obtiahnuté, nie veci, ktoré by zvýrazňovali jej postavu.  Ak sukne, tak dlhé, aj šaty jednoduché, dlhé, z úpletu, z bavlny. Farby hnedá, béžová, šedá, bledomodrá, ťavia, krémová, farby, v ktorých vynikne vaša duša, vaše vnútro. Potrebujete kvalitu, radšej si kúpite jeden sveter, jednu tašku, ale kvalitnú, pravú, koženú. Potrebujete v tom oblečení cítiť hĺbku, tradíciu.

 

Ležérny (vľavo) a elegantný štýl . Foto - Miroslava Spodniaková

 

Nekonvenčný štýl - rebelka

Rady sa líčia, chcú byť pekné, majú vkus a dokážu nájsť pre seba také doplnky a oblečenie, ktoré sa ešte len budú nosiť. Oblečenie je väčšinou až ležérne, ale viac obtiahnuté, nie voľné ako u ležérok, tiež väčšinou jednofarebné. Rebelkám pristane tajomná čierna, tmavomodrá, či tmavohnedá. Ukrývajú si to tajomstvo pred svetom, schovávajú ho v tej čiernej farbe. Milujú rifle, tričká, svetre, kardigány, bundy, kabelky väčších rozmerov, crossbody kabelky, potrebujú mať voľné ruky, tiež im nič nesmie prekážať v pohybe.

 

Pozrite si finále nášho workshopu na videu Františka Gažíka za MEDIA project:

 

Extravagantný štýl - hviezda

Svedčia vám výrazné farby, vzory, flitre, kamienky, vyniknete v cyklaménovej, ale pristane vám aj čierna, aj zlatá, aj žltá, aj červená, aj striebro, aj zlato, aj bižutéria, milujete nakupovať v sekáčoch, ale aj v značkových obchodoch. Poznám hviezdy, ktoré sa „kúpu“v luxuse a chodia nakupovať do Dubaja, či do značkových butikov Chanel, Versace, Gues. Dokážete chodiť v šialene vysokých opätkoch, ale aj v imidžových teniskách, či leopardích mokasínach.Tak ako milujete kožu, zvieracie vzory, zvládnete aj umelé materiály.

 

Avantgardný (vľavo) a extravagantný štýl. Foto - Miroslava Spodniaková

 

Romantický štýl - princezná

Ak je romantička dospelá, hodí sa jej naozaj jemné, jinové oblečenie, akými sú sukne, blúzky, šaty, legíny. A aké topánky? No predsa balerínky. Hodia sa vám bodky, kvetinky, mašličky, čipky a farby púdrová, mätová, bledomodrá, biela, aj čierna. Je to vždy individuálne a nepredstavujte si nejaké infantilné, romantické oblečenie, vždy je to s vkusom. Štýl Carmen, káro, kocka, napokon aj tá kožená bunda, môžu byť vaše. Zvládnete aj jemnú bižu a jemné šatky, ktoré doladia váš outfit.

 

Romantické šaty a romantický štýl (v strede). Majiteľka módneho salónu Eleganta Katka Cenigová (vpravo).  Foto - Miroslava Spodniaková 

 

Elegantný štýl - dáma

Dámy sú ešte aj doma upravené. Milujú kostýmy, blúzky, sukne, lodičky. Kabelky musia byť doladené k lodičkám a nechty zladené s rúžom. Majú rady zlato, striebro, swarovského, sety, náušnice doladené s náramkom či náhrdelníkom. Milujú šatky.  Všetko je ženské a zladené. Vždy dokonale učesané, dokonale nalíčené, dokonalá manikúra, všetko perfektné. Pristanú im vzory aj farby. Tmavomodrá, fialová, červená, zelená, hnedá, šedá.

 

 

Okázalý štýl - diva

Máte rady krásne veci, platí to aj o oblečení, kúsky musia byť niečím výnimočné, niečo, čo nemá každá, niečo, čo bežne nie je dostať v obchodoch. Zaujímavý prvok, detail, kombinácia či farba. Máte na to väčšinou cit a všetky ženy budú obdivovať to, ako sa viete obliecť a zladiť. Pristanú vám výrazné a sýte farby. Ako jediné viete vznešene nosiť farbu bielu a zlatú, ktoré pôsobia na vás vkusne.

 

Okázalý štýl. Foto - Miroslava Spodniaková 

 

Avantgardný štýl - čarodejka

Avantgardy milujú prírodné materiály, nič, čo ich zväzuje, ale dáva im voľný priestor na vyjadrenie a pohyb. Pristanú vám dlhé sukne, batikové či jednofarebné, tričká, košele, ľanové nohavice, vrstvené oblečenie, vo farbách, ktorými hrá príroda, ako je machová, paradajková, horčicová, hnedá, zelená. Pristanú vám etnovzory, brašne, crossky, plátenné ruksaky. Ak si už obujete niečo, musí to mať koženú, mäkkú podrážku, obľubujete barefootky, flip flopy, dreváky.

 

Za Bazulienku ako výborný welcome drink ďakujeme partnerovi workshopu - vinárstvu Miluron:

 

 

Za inšpiratívne outfity a prácu s modelkami ďakujeme Módnemu salónu Eleganta: