Tak je tu. Nový rok. Mnohé sme zanechali v tom starom, a veruže, bol to rok náročný, lebo sme v ňom zanechali aj mnohých, ktorých sme uznávali, či ľúbili. Veľa ľudí odišlo. Či už na miesta, odkiaľ niet návratu, alebo iba tak, rozhodli sa žiť svoj život bez nás. Ktovie, aký bude tento rok, čo nám vezme a čo prinesie? Nedávam si novoročné predsavzatia a ak, tak iba jedno. Žiť každý deň najlepšie ako viem. Že občas zlyhám, že niečo nezvládnem? Nevadí. Ide o to, skúšať to zas a znova a robiť to najlepšie ako vieme.

Každý rok má pre nás pripravené skúšky, také, o ktorých sa nedočítame v žiadnom horoskope. Také, ktoré nám nikto nevyveští a také, na ktoré sa nevieme celkom pripraviť. Ale keď sme bdelí a vieme čítať znamenia života, dokážeme aspoň čiastočne vidieť cestu, ktorá sa pred nami črtá. Aj s jej výmoľmi, či zákrutami. Inými slovami, takmer všetko, čo nám tento rok prinesie, sme si svojimi predchádzajúcimi rozhodnutiami pripravili my sami. Ide len o to, uvidieť to a zvládnuť to.

V tento prvý deň si vytváram akýsi predobraz toho, čo by som chcela v novom roku zlepšiť. Zanalyzujem si svoje zlyhania, aj dosiahnuté ciele a v duchu si pripravím akúsi mapu, podľa ktorej budem v budúcom roku postupovať. O slovo sa hlási moje zdravie, čiže zrejme prvá časť roka bude v znamení starania sa o seba a svoje zdravie. Na mojej ceste k zlepšeniu života sú aj peniaze. Treba mi viac šetriť nielen svoje sily, ale aj svoje úspory. A, samozrejme, aj vzťahy treba budovať. Lebo tí, čo sú nám nablízku by mali vedieť, že nám na nich záleží. Treba mi tráviť viac času s rodinou a s blízkymi. A o trošku menej pracovať.

Uvidím, ako sa mi bude dariť napĺňať moju cestu týmto rokom, pár orientačných bodov už mám. Budem sama sebe želať, aby môj osobný horoskop, ktorý si píšem tým, ako žijem, bol pozitívnejší a prajnejší ako ten minuloročný. Želám vám do nového roka veľa správnych krokov, veľa jedinečných okamihov, veľa dní prežitých naplno a aj tých, kedy si doprajete úplný oddych. A prosím, prosím, nech nám tento rok menej berie ako ten minulý a o trochu viac dáva. 

 

Prečítajte si aj Ježiškovi k narodeninám