„Vždy som túžila spolupracovať s vysoko uznávanou špecialistkou na kozmetiku. Som šťastná, že v Bratislave známa a v odborných kruhoch rešpektovaná kozmetička Anka Žáková sa konečne stala súčasťou nášho odborného tímu,“ s potešením vyhlásila primárka kliniky estetickej medicíny Esthetic, dermatologička MUDr. Sandra Novotná.

Anna Žáková je vo svojom fachu uznávanou odborníčkou. Neustále sa vzdeláva a je známa tým, že pre klienta urobí maximum. Od prvého podania ruky, spoločnej komunikácie, až po odborné ošetrenie pleti.

„Vždy som obdivovala jej prístup ku klientkam a klientom, ktorý je absolútne dokonalý. Vyšla z prostredia estetiky, je perfekcionistka a každému vie zabezpečiť individuálny nadštandard kvality. Anička je vysoko hodnotená špecialistka na pleť. Lepšiu profesionálku v odbore lekárskej kozmetiky nepoznám. Pre klientov bude jej práca v našom tíme mimoriadnym prínosom!,“ neskrýva spokojnosť doktorka Sandra .

 

 

Prax, slávne značky a vedomosti

Anna Žáková má 33-ročnú odbornú prax. Pracovala pre najprestížnejšie svetové značky. Napríklad aj ako konzultantka a kozmetička pre salón Christan Dior. Pôsobila ako vyhľadávaná samostatná kozmetička lekárskej kozmetiky a poradkyňa pri predaji úzko špecializovaných kozmetických medicínskych výrobkov, či odborná asistentka vedúcej lekárky dermatológie. Pôsobila na viacerých klinikách estetickej plastickej medicíny.

„Som veľmi spokojná s tým, že sa úroveň kozmetiky u nás za tie roky dostala tak ďaleko. Mala som veľké šťastie, že pri práci so svetovými značkami som sa naozaj veľa naučila a neustále sa mohla vzdelávať. V kozmetike je to tak ako v iných odboroch. Ak profesionál nejde s dobou, nemá šancu rásť,“ vysvetľuje tajomstvo úspechu Anna Žáková.

Všetky lekárske či kozmetické procedúry vo svete, nájdeme podľa nej aj na Slovensku. Nestačí však, ak kozmetička má záujem len sa vzdelávať a vedomosti používať v praxi. „Myslím si, že treba byť tak trochu psychológom, ktorý vypočuje a je diskrétny. Táto schopnosť spolu s odbornosťou mi priniesla šancu pracovať s najlepšími estetickými dermatológmi. Konkurencia je veľká a nesmierne si cením, že aj oni si vážia mňa. Každá nová skúsenosť v mojom odbore ma vždy posunula vpred,“ hovorí kozmetička, ktorá už od prvého kontaktu s klientom zisťuje, čo je preňho najlepšie.

 

 

Celá veda

„ Viete, po dlhoročnej práci v tejto oblasti si uvedomujem, že kozmetika je celá veda. Momentálne mám pocit, že stojím na vrchole profesionálnej spolupráce. Klinika Esthetic u mňa vyhrala práve preto, že sa s pani primárkou Novotnou poznáme už roky a viem, že pre klientov robí absolútne maximum. Práve preto som sa chcela stať členom tímu Kliniky Esthetic. Dôveruje mojím odborným schopnostiam, čo je pre mňa dôležité. Kráča ruka v ruke s vývojom všetkého nového v oblasti plastickej chirurgie a tým aj v kozmetike. Kozmetické prípravky „z rúk doktorky Sandry“, ktoré vyrába podľa už 30 rokov overeného receptu, spĺňajú všetky kritériá moderného prípravku,“ hovorí kozmetička Anka.

Výrobcovia renomovaných kozmetických značiek investujú vo svojich laboratóriách do výskumu bunkových mikrotechnológií na zastavenie starnutia kože . „Naša klinika sa okrem iného zameriava aj na spoluprácu lekára s kozmetičkou, čo je pre dobrý výsledok akéhokoľvek dermatologického zákroku mimoriadne dôležité. Ani tá najlepšia svetová značka nemá šancu na úspešný výsledok, ak sa na pracovisku tieto dve profesie navzájom nedopĺňajú.

A ani drahý krém nezaručí odstránenie nedokonalostí v mimike a ani nedoplní napr. kyselinu hyalurónovú tam, kde chýba. To vie urobiť iba šikovný lekár. Kozmetička kvalifikovane ošetrí pleť a pohladí dušu. V podstate pripravím lekárovi klienta, aby mu čo najlepšie pomohli lekárske procedúry a zákroky,“ vysvetľuje Anna Žáková.

 

 

Odborníčka sa pýta na všetko

„Klient spozná profesionálnu kozmetičku podľa toho, že sa u nej od samého začiatku dobre cíti. Dobrá odborníčka sa pýta na všetko, čo je dôležité pre výber správneho postupu k dosiahnutiu cieľa. A cieľom môže byť iba jedno, maximálna spokojnosť klienta. Niektoré moje otázky môžu pôsobiť zvláštne, ale vždy viem, prečo ich kladiem. V kozmetike to nie je o tom, že „odstraňujeme vrásky“. Snažím sa čo najlepšie pokožku ošetriť, či povzbudiť a posilniť. Z môjho hľadiska je toto kozmetika! Podstatou každého dobrého ošetrenia je, že človek zabudne na starosti, zregeneruje a odchádza oddýchnutý a dobre naladený. A vtedy aj dobre vyzerá,“ vysvetľuje Anna Žáková, ktorá nevidí ani zásadný problém v tom, že niektorí klienti nechodia na kozmetické ošetrenie pravidelne.

„Samozrejme, odporúčala by som návštevu u kozmetičky raz mesačne. To je ideálne. Ak však niekto príde aj v dlhšom intervale, zdravá pokožka to zvládne. Ide o to, že bunky sa v kožných vrstvách vymieňajú za 28 dní. Preto je potrebná pravidelnosť pri ošetrení. Základ je mikrodermabráziou odstrániť odumreté bunky, ktoré bránia tomu, aby sa dôležité látky z kozmetiky doktorky Sandry dostali tam, kam patria a „ušiť ošetrenie na telo“. A o to nám práve ide. Samozrejme, že na žene, ktorá chodí na odborné ošetrenie pravidelne, je to aj vidno,“ hovorí uznávaná kozmetička. Vek v kozmetike nehrá žiadnu rolu. Jej klientkami sú mladistvé aj zrelé ženy.

„Slečny sú dobre informované o novinkách a často sa radia, ktorá je pre ne najvhodnejšia. Klientky aktívneho veku si pýtajú overené zákroky. Veková hranica, kedy s kozmetikou začať neexistuje. Ženám všetkých vekových kategórií odporúčam, aby sa o svoju pleť pravidelne starali a zverili sa do rúk profesionálom, ktorým dôverujú. Nájsť si čas na seba, na to nie je nikdy neskoro, “ hovorí rešpektovaná kozmetička kliniky estetickej medicíny Esthetic Anna Žáková.

 

 

Prečítajte si aj Desana Borecká: Na onkológii zažívam aj skvelé dni