Americká herečka Anne Hecheová zomrela v piatok vo veku 53 rokov po tom, čo ju v nemocnici v Los Angeles odpojili od prístrojov. Hecheová bola v kritickom stave od automobilovej nehody, ktorú mala pred týždňom. Informuje o tom TASR na základe správy britského denníka The Guardian, ktorý sa odvoláva na oznámenie jej rodiny.

Hecheová upadla do kómy

„Nebesia majú nového anjela. Moja milujúca, láskavá, zábavná, roztomilá a krásna kamarátka Anne Heche odišla do neba. Bude mi strašne chýbať a budem si vážiť všetky krásne spomienky, ktoré sme zdieľali,“ napísala jej priateľka Nancy Davisová.

Hasiči, ktorí minulý piatok Hecheovú vyslobodzovali z vraku auta, uviedli, že v tom čase ešte bola schopná rozprávať. Krátko nato však stratila vedomie a po troch dňoch jej príbuzní oznámili, že sa nachádza v kritickom stave a upadla do kómy. V piatok rodina vo vyhlásení informovala, že Hecheová utrpela ťažké zranenie mozgu a už nemá nádej na prežitie.

Na prístrojoch ju ponechali, iba kým sa nezistí, či jej orgány nebude možné darovať. Portál TMZ vo štvrtok napísal, že Hecheová bola za volantom zrejme pod vplyvom kokaínu. Pôvodne sa špekulovalo, že bola opitá. Jeden zo zdrojov pre TMZ však uviedol, že prítomnosť fentanylu v krvi mohla byť aj dôsledkom nemocničnej liečby.

Hecheova mala v krvi drogy

„Polícia pri predbežnom testovaní odberu krvi odhalila prítomnosť drog. Prípad je vyšetrovaný ako trestný čin dopravnej kolízie pod vplyvom návykových látok,“ uviedli policajti. Ako uviedol denník New York Post, Hecheová vrazila autom do domu na predmestí Los Angeles a pri nehode utrpela okrem iného ťažké popáleniny. Požiar likvidovalo až 60 hasičov. Podľa kamerových záznamov pred nárazom jazdila nevyspytateľne a takmer zrazila chodca.

Rodáčka z Ohia sa v 80. rokoch v USA preslávila v seriáli Another World, za ktorý si odniesla tri ceny Emmy. Vo filme sa začala objavovať v 90. rokoch, bolo vidieť po boku Tommyho Lee Jonesa v dobrodružnej Sopke, vedľa Johnnyho Deppa v mafiánskej dráme Krycie meno Donnie Brasco, hrala s Harrisonom Fordom v romantickej komédii Šesť dní, sedem nocí, ale aj v horore Tajomstvo minulého leta.