Leto je najlepšie pri vode, ale keď nám počasie úplne nepraje, istotou sú aquaparky s teplou vodou, či prekrytou časťou. Prečítajte si naše tipy na najlepšie aquaparky na Slovensku a blízkom okolí. Objavte tiež najlepšie aquaparky v česku

Aquaparky – Západné Slovensko

Aquapark Trnava 

Aquapark Trnava sa nachádza v centre Trnavy. Pochváliť sa môže titulom drevostavba, keďže v roku 2015 získal ocenenie za kvalitne uplatnenie drevených konštrukcií a prvkov.

Vo svojich piatich antikorových bazénoch so slanou vodou ponúka veľa atrakcií. V relaxačnom bazéne sú dve plavecké dráhy, divoká rieka, vodná hojdačka, oddychový bazén ponúka perličkové lavice, masážne trysky, aj fit bar s vodopádom. V detskom bazéne si deti užijú šmykľavku a fontánky. Počas leta je k dispozícii vonkajší bazén a letný bazén so štyrmi plaveckými dráhami.

Zábavu si užijú aj väčšie deti na atrakciách ako sú tobogány, lezecká stena, basketbalový kôš, lanová dráha a plávajúce lekná.

Celodenný vstup je 26 eur pre dospelého, dieťa do 15 rokov zaplatí 19 eur, do 5 rokov je vstup zdarma.

Aquapark Trnava. Foto - Facebook

Aquapark Senec má krytú časť

Na západnom Slovensku je Aquapark Senec. Svojim zameraním a situovaním poskytuje dostupný celoročný oddych, relax a zábavu v peknom zelenom prostredí vyhľadávaného letného strediska Senecké jazerá.

Návštevníkom ponúka celoročne teplú vodu v 8 bazénoch s teplotou vody 28-38 stupňov Celzia, počas letnej sezóny sa počet bazénov zvyšuje na 13. Vodný svet má vnútornú a vonkajšiu časť, čo znamená fungovanie počas celého roka. Krytá časť, ktorá poskytuje aj zimnú prevádzku, má dve nadzemné podlažia. 

Nechýbajú rôzne vodné atrakcie – šmykľavky, tobogány, masážne lavice, vodné trysky, protiprúdy, vodné chrliče, vzduchový gejzír či vodný dáždnik. Súčasťou vybavenia aquaparku sú lehátka so slnečníkmi, k dispozícii sú ihriská na plážový volejbal a detské ihrisko.

Celodenný vstup dospelý 27,90 eur, dieťa 21,90 eur.  Online kúpite lísky lacnejšie, ak sú niekoľko dní vopred.

Aquapark Senec. Foto - Facebook

Aqualand Moravia je raj pre deti

Z Bratislavy sa za necelú hodinu a pol viete dostať aj do najmodernejšieho a najväčšieho aquaparku v Česku. Aqualand Moravia je od Bratislavy vzdialený 122 km. 

Na mieste pôvodných rímskych kúpeľov nájdete 16 bazénov, 28 tobogánov a šmykľaviek, 30 sáun a množstvo procedúr. Deti sa zabavia na viacúrovňových bazénoch s atrakciami, milovníkov relaxu poteší rozsiahle wellness - sauny, kúpele Hammam, vonkajší bazén s výhľadom na Pálavu, kryokomoru. Občerstvenie zabezpečuje reštaurácia, kaviarne, množstvo menších gastro prevádzok.

Vstupné pre dospelého je 44 eur, dieťa nad 6 rokov cca 29 eur.ň

Aquaparky – stredné Slovensko

Na strednom Slovensku netreba nikomu predstavovať najväčšie aquaparky Tatralandia v Liptovskom Mikuláši a Vodný park Bešeňová v okrese Ružomberok. Ich atraktivita láka každoročne tisícky návštevníkov. Stredné Slovensko ponúka aj menšie aquaparky, ktoré stoja za návštevu.

Aqualand Banská Bystrica

Banskobystrický Aqualand ponúka rozľahlý vodný zábavný park. 6 bazénov s teplotou od 22°C do 30°C ulahodí všetkým návštevníkom. K dispozícii sú dva 50-metrové plavecké bazény, relaxačný bazén s dvomi tobogánmi a šmýkačkami, detský relaxačný bazén a detský baby bazén pre 1 – 4 ročné deti.  

Pri jazere sa nachádza Wake Park s možnosťou wakeboardingu, paddleboardingu a zapožičania motokáry. V areáli sú aj ihriská na plážový volejbal, futbal, bedminton, bowling a bufety s rýchlym občerstvením.

Dospelý zaplatí za vstup 9 eur, dieťa do 14 rokov 6,50 eur, deti do 5 rokov 2 eurá.

Termálny aquapark Meander Oravice

Meander Oravice je aquapark s celoročnou prevádzkou. Nachádza sa v okrese Tvrdošín neďaleko slovensko-poľských hraníc. Oravice sú jedinou lokalitou na Orave s prírodnou geotermálnou vodou, ktorá má priaznivé účinky na organizmus - najmä na choroby pohybového ústrojenstva, močových ciest a obličiek. 

Voda v bazénoch má celoročnú teplotu 28 - 38 °C. Vnútorný a vonkajší relaxačný bazén sú vzájomne prepojené. Okrem krásneho výhľadu priamo na Tatry tu nájdete aj také atrakcie ako podhladinové ležadlá alebo masáž vodnými tryskami. Nachádza sa tu aj zóna pre seniorov, detský bazén a jacuzzi.

Najväčšou atrakciou aquaparku je bazén s umelými vlnami, v ktorom sa vďaka unikátnej technológii vytvorí reálna morská búrka. Deti sa zabavia na tobogánoch a rôznych vodných atrakciách.

Celodenný vstup pre dospelého je 28 eur, deti do 10 rokov majú vstup zdarma.

Meander Thermal Ski Resort Oravice. Foto - Facebook

Termálne kúpalisko Podhájska si užijú aj deti

Po dvoch rokoch si návštevníci termálneho kúpaliska Podhájska budú môcť užiť dva vonkajšie bazény. Pôvodne boli v Podhájskej k dispozícii štyri bazény s termálnou vodou, po stanovení maximálneho objemu množstva termálnej vody to budú dva - sedací bazén za budovou Relaxačno - rekondičného komplexu a vonkajší bazén v rámci areálu wellness centra.

Súčasťou oboch sú aj dva detské termálne bazény. V cene vstupného aj krytý plavecký bazén. V Podhájskej si tak opäť môžete užiť unikátnu termálnu vodu, ktorá je vzácna na celom území Európy, ktorá je porovnateľná so zložení Mŕtveho mora. Celodenný vstup je 9 eur, deti od 3 rokov platia 5.50 eur. 

Aquaparky – východné Slovensko

Aquaruthenia Svidník

Moderný celoročne otvorený aquapark sa nachádza aj vo Svidníku. Počas letnej sezóny je v Aquaruthenii k dispozícii 6 vonkajších bazénov – 50 metrový plavecký, detský dojazdový, so šmýkačkou, bazén s umelými vlnami, oddychový a športový.  Celoročne sú otvorené bazény s termálnou 34 C vodou – rodinný, relaxačný a masážny. Nachádza sa tu aj wellnes centrum a saunový svet.

Areál ponúka aj možnosť zahrať si plážový volejbal a stolný tenis. Deti sa môžu zabaviť na motocykloch, autíčkach, pieskovisku a detskom ihrisku. Súčasťou areálu je aj kaviareň. Novinkou je možnosť ubytovať sa priamo v budove aquaparku.

Za celodenné vstup zaplatí dospelý 16 eur, dieťa do 150 cm 12 eur a deti do troch rokov majú vstup zdarma.

Nový aquapark Lipany

Nový moderný aquapark Lipany sa nachádza medzi pohorím Bachureň a Čergov v meste Lipany v okrese Sabinov vzdialenom necelú hodinu cesty od Košíc. Otvorený je od leta 2021. Návštevníci môžu relaxovať v bazénoch s termálnou vodou, ktorá má stálu teplotu od 32-36 stupňov. Voda pochádza z geotermálneho prameňa a má priaznivý vplyv na zdravie.

V areáli sú detské bazény, dva relaxačné bazény, tobogány a šmýkačky, relaxačná zóna, stánky s občerstvením a ihriská. Vo výstavbe je moderné wellness centrum. 

Celodenný vstup pre dospelého je 25 eur, za dieťa od 3 rokov zaplatíte 19 eur. V letnej sezóne sú otvorení každý deň od 9.30 do 19.30 hod.

Aquapark Lipany. Foto - Facebook 

Plaza Beach rezort Prešov 

Exoticky vyzerajúce miesto návštevníkom pripomína známe dovolenkové stredomorské destinácie, čím sa odlišuje od ostatných kúpalísk a podobných komplexov na Slovensku. Architektonické stvárnenie areálu kúpaliska je inšpirované Gaudim, nachádzajú sa tu palmy, plážové postele a ležadlá pre každého návštevníka, suchozemský maják so skalami a vyhliadkou na celé okolie Prešova a Vysoké Tatry.

Areál kúpaliska ponúka dvojlagúnový bazén pre dospelých, detský teplý bazén s vodnými atrakciami, 25 m plavecký bazén so štvormiestnou šmýkľavkou.

Celá plocha je trávnatá, k dispozícii máte ležadlá bez poplatku. Počet návštevníkov regulujú, takže sa vám ujdú vždy. Využiť môžete aj privátne boxy so servisom priamo na pláži, skrinky pre osobné veci, kútik pre mamičky, prebaľovacie pulty, detské ihrisko s trampolínou, tenisový kurt s umelým povrchom a stolný tenis. Na veľmi dobrej úrovni sú stravovacie a ubytovacie služby.

Za celodenný vstup zaplatí dospelý 20 eur, dieťa do 14 rokov má polovičné vstupné.

Plaza Beach Prešov. Foto - Facebook

Thermal Park Vrbové

V okrese Poprad je najznámejším aquaparkom AquaCity Poprad. Za pozornosť ale stojí aj kúpalisko Thermal Park vo Vrbovom, kde si môžete užiť termálnu vodu v pokojnejšom prostredí s výhľadom na Vysoké Tatry.

Areál Thermal parku je dostatočne rozľahlý, nachádza sa v ňom desať bazénov, z toho sú tri detské. Počas zimnej sezóny je k dispozícii kúpanie v štyroch bazénoch s geotermálnou aj čírou vodou. Teplota vody v bazénoch sa pohybuje od 26°C do 38°C, kúpať sa dá aj počas zimných mesiacov. Deti poteší tobogán, vodné atrakcie a detské ihrisko.

Termálna voda vo Vrbovom má vysoký obsah minerálnych látok, preto je vhodná na liečbu kĺbového reumatizmu, zápalov, srdcových chorôb, cievnych. K dispozícii v areáli Thermal park Vrbov nájdete aj thajské masáže a chutné občerstvenie v bare i reštaurácii.

Celodenný vstup pre dospelého do Thermal zóny je 20 eur, pre dieťa 18 eur, večerné kúpanie stojí 15 eur, dieťa 13 eur.

Aquapark v Maďarsku - Miškolc

Ak bývate v okolí Košíc, najlepšou voľbou bude aquapark v maďarskom Miškolci, kde sa dostanete diaľnicou za hodinu cesty.

Celoročné kúpalisko Selyemréti Strandfürdö Miškolc bolo obnovené v roku 2013. Na 3,5 ha upravenej pláži si užijete 6 bazénov – 50 m plavecký bazén, bazény s atrakciami ako vodné delá, šmykľavky, tobogány, sedací bazén, bazén na cvičenie a detský bazén.  Voda v bazénoch pochádza z dvoch vysokovýdatných termálnych vrtov.

Pobyt spríjemní aj pekný relaxačný park a bohaté ponuka služieb – sauny, možnosť výuky plávania, vodného póla, k dispozícii je športové ihrisko, reštaurácia a kaviareň.

V sezóne majú otvorené majú každý deň do 20.00 hod, celodenný vstup pre dospelého je 3550 HUF (cca 9 eur), pre dieťa 2800 HUF (cca 7,20 eur).

Kúpalisko Selyemréti. Foto - selyemretifurdo.hu / Tibor Hanák