Špeciálna vodná trampolína, ktorú zrejme nikde inde nenájdete, nádherné výhľady z bazéna či z vonkajšej terasy, k tomu bazény, vodné atrakcie a tobogány. Objavte najlepšie aquaparky v Česku, určite nebudete sklamaní ani vy, ani vaše deti. Pozrite si tiež, ktoré sú Najkrajšie aquaparky na Slovensku.  

Aquapalace Praha - najväčší aquapark v strednej Európe

Aquapalace Praha  Foto - aquapalace.cz

Najväčší aquapark nielen v Českej republike, ale aj v celej strednej Európe Aquapalace Praha zaberá plochu 9 150 m2. Názov dostal podľa troch palácov, ktoré ho tvoria - Palác pokladov, Palác dobrodružstva a Palác relaxu. Nájdete tu 12 tobogánov,  pre milovníkov adrenalínu odporúčame najdlhší tobogán Česka s divokou riekou s dĺžkou 250 metrov. Tiež koralový dóm s akváriom plnými rybičiek a bazén s obrovskou pirátskou loďou. Minulý rok ho navštívilo 970-tisíc turistov.

Vzdialenosť a vstupné: Aquapalace Praha je z Bratislavy vzdialený 342 km. Vstupné pre deti na celý deň je 36 eur, pre dospelého 46 eur. Online sú lístky lacnejšie.

Aqualand Moravia - najmodernejší a druhý najnavštevovanejší aquapark v Česku

Aqualand Moravia.  Foto - archív ZVM

Na mieste pôvodných rímskych kúpeľov nájdete 16 bazénov, 28 tobogánov a šmykľaviek, 30 sáun a množstvo procedúr. Deti sa zabavia na viacúrovňových bazénoch s atrakciami, milovníkov relaxu poteší rozsiahle wellness - sauny, kúpele Hammam, vonkajší bazén s výhľadom na Pálavu, kryokomoru. Občerstvenie zabezpečuje reštaurácia, kaviarne, množstvo menších gastro prevádzok.

Aqualand Moravia je po Aquapalace Praha druhým najnavštevovanejším aquaparkom v Česku. „Priemerne nás denne navštívilo 3 000 ľudí, ktorí u nás trávili v priemere 6,2 hodín. V tohtoročnej sezóne sme evidovali vyšší nárast návštevníkov z Rakúska, hoci najsilnejšími zahraničnými návštevníkmi boli tí zo Slovenska. Zahraniční návštevníci tvoria v Aqualande Moravia zhruba 38 percent,“ povedal riaditeľ Aqualandu Moravia Petr Pavlacký.

Vzdialenosť a vstupné: Aqualand Moravia je k nám je najbližšie, od od Bratislavy je vzdialený 122 km. Cesta po diaľnici trvá 1 hodinu 20 minút. Vstupné pre dospelého je 44 eur, dieťa nad 6 rokov cca 29 eur.

Aquapark Olešná - aquapark s najkrajším výhľadom

Aquapark Olešná.  Foto - aquapark-olesna.cz

Je umiestnený v prostredí nádhernej beskydskej prírody s výhľadom na Lysú horu. Aquapark Olešná neďaleko Frýdku-Místku a priehrady Olešná tak ponúka najkrajší výhľad priamo z bazénov vonkajšej časti aquaparku. Vonkajšia časť, ktorá je otvorená počas leta, ponúka tobogány, šmykľavky, plavecký, relaxačný a detský bazén, masážne lavice, pravidelné hodiny aqua aerobiku, ihrisko na nohejbal a beachvolejbal.

V krytej časti potom nájdete divokú rieku, tobogán s videoprojekciou, prúdový kanál alebo detský kútik pre najmenších. Nechýba samozrejme ani saunový svet so 4 druhmi sáun.

Vzdialenosť a vstupné: Z Bratislavy je to 326 km. Vstupné pre rodinu (2+2) na 90 minút je 30 eur.

Aquapark Olomouc: najzábavnejší aquapark pre malých v Česku

Aquapark Olomouc.  Foto - FB aquaparkolomouc

Na Morave nájdete aquapark Olomouc, vodný svet na ploche 1 200 m². Polovica aqauparku je zastrešená, takže vám plány nepokazí ani zlé počasie. Vo vnútornej časti nájdete adrenalínový space bowl aj vodné atrakcie v podobe prúdového kanála, vodného dela, chrličov a rôznych masážnych trysiek. Vonku na vás potom čaká plavecký bazén, relaxačná časť s whirpoolom, parné prehrivárne, sauny, solária či masáže.

Aquapark Olomouc označujú české médiá za najzábavnejší aquaparky pre deti a to určite aj vďaka špeciálnej vodnej trampolíne, ktorú zrejme nikde inde nenájdete. Pre deti je tu aj pestrofarebná lezecká stena s vodnou tematikou a nechýbajú ani zábavné herné panely, herné konštrukcie a ďalšie zaujímavosti.

Vzdialenosť a vstupné: Z Bratislavy je to 215 km a potešia ceny: základné vstupné na celý deň do letného aquaparku je 7 eur, rodinné (2+2) je 15 eur.

Centrum Babylon v Liberci: najprepracovanejší aquapark v Česku

Novozrekonštruovaný aquapark Babylon v Liberci dostal titul najprepracovanejší aj preto, že je navrhnutý v štýle Julesa Verna. Ocitnete sa v malebnom prímorskom mestečku s vysokým majákom, z ktorého to je už len pár krokov do tajuplného morského sveta pod vodnou hladinou plného najrôznejších morských živočíchov a koralov. Atriovú halu zdobí veľkoformátová maľba rozprávajúca príbeh o fantastickom svete, aký žil v predstavách ľudí z 19. storočia. Obraz spolu s majákom, veternou elektrárňou a deväťmetrovými svetelnými organmi doplnil vnútorný priestor v štýle tajomnej ríše kapitána Nema.

Aquapark Babylon v Liberci.  Foto - centrumbabylon

Môžete sa nechať unášať divokou riekou, alebo absolvovať Tarzanov chodník. Úžasným zážitkom je tiež jazda adrenalínovým lievikom. Teplota vody v bazénoch je celoročne 27 – 30 °C. Trikrát denne tu prebieha laserová šou s veľkým množstvom efektov. Menších návštevníkov určite zaujme vodný hrad a milovníkov adrenalínu potom štyri tobogány (Dráček, Anakonda, Galaxia a Tornádo) alebo adrenalínový spacebowl. Romantické duše ocenia prítomnosť malebnej jaskyne, niekoľkých víriviek a relaxačných zón. Počas leta sa navyše môžete slniť na vonkajšej terase s úžasným výhľadom na Ještěd a mesto Liberec.

A keď už sa vydáte do Liberca, navštívte aj unikátne Krištáľové údolie a spoznajte tradičné umenie českých sklárov. 

Vzdialenosť a vstupné: Z Bratislavy je to 443 km. Z Bratislavy je to najďalej - 443 km, ale poteší vstupné. Pre deti 10 eur cez týždeň (12 eur cez víkend, teda piatok až nedeľa), dospelí 14 eur cez týždeň (16 eur počas víkendu). Rodinné vstupné na celý deň cez víkend (2 dospelí + 2 deti) je 55 eur.

 

Pozrite si tiež, ktoré sú Najkrajšie aquaparky na Slovensku