Nesedel im strih účesu, farby kostýmov, ani šaty s veľkým výstrihom. Keď príde na vzhľad Angely Merkelovej, nemecká kancelárka málokedy zaboduje hneď na prvýkrát.

Jedna výnimka by tu bola: kabelky. Tie, ktoré nosí do úradu spolkového kancelára či na summity Európskej únie, odborníci chvália. A politológovia oceňujú, že s nimi vyzerá ženskejšie. Politická kabelka.


Preplatia kabelku i doklady

Do finále slovenskej podnikateľskej súťaže dostala minulý rok ženský startup tiež dámska taška. Taká, čo vyhrieva a nabije vám mobil i tablet. Prvá multifunkčná. Tento rok sa dostala aj na trh. Dá sa s ňou preraziť vo svete biznisu a zarobiť na nej. Business kabelka.  

Jedna internetová banka si dokonca dala dámske tašky medzi svoje služby. Klientkám preplatí do istej výšky kabelku, ak im ju ukradnú aj s dokladmi a bankovou kartou. Za stratenú tašku vyplatí banka vyššiu sumu ako za doklady. Zákaznícka kabelka.  


Svet kabeliek

To, že kabelky k ženám patria, vieme už storočia. Strácame s nimi čas, lebo na to sú dokonca výskumy, podľa ktorých žena strávi 76 dní v roku hľadaním vecí v obľúbenej taške.

Meníme ich, lebo nás menia, načo odborníci tvrdia, že striedame kabelky tak ako máme samé veľa podôb.

A vieme s nimi šikovne narábať. Veď britská expremiérka Margaret Thatcherová mohla kedysi dávať lekcie, ako ťahmi s kabelkou vystrašiť politických rivalov.

Kabelky majú v ženskom svete veľkú hodnotu a akceptujú to aj muži. V politike, na podnikateľských súťažiach i v banke.

Hoci si nepamätám, že by som dala za kabelku toľko, koľko by mi preplatila spomínaná banka, získali si ma. Uznali náš svet bez vyjednávania o jeho zmysle.