Zajtra to už bude rok. Výročie, ktoré určite nikto nebude oslavovať. A predsa si ho pripomenie celý svet. Aby sa naň nezabudlo. Hoci 130 rodín nemôže zabudnú každý jeden deň…

V predvečer spomienky na parížsky masaker opäť ožije legendárny klub Bataclan. Presne ten, kde minulý rok teroristi zabili 89 prevažne mladých ľudí, ktorí si v ten večer vyšli s priateľmi za zábavou.

Pocta opäť vdýchnuť život Bataclanu sa ušla legendárnemu Stingovi. Jeho dnešný koncert bude prvý v kompletne zrekonštruovanom klube, kde vraj nezostal kameň na kameni, aby tam nič nepripomínalo desivý teroristický útok. A výťažok z koncertu poputuje rodinám obetí.

Viem, mnohí sa už teraz pýtajú, či by nebolo lepšie klub úplne zavrieť.  Nechať ho len ako pietnu spomienku na tých, ktorí v ňom prišli o život rukou šialencov. Prípadne ho zmeniť na dáke komunitné centrum. Ktovie, možno by sa tam mohli s odborníkmi stretávať všetci tí, ktorí si v rodine prežili nešťastie  a pri rôznych násilných útokoch či atentátoch prišli o svojich drahých. Mohli by sa tam konať rôzne akcie k takýmto témam. Alebo…

Nie! Parížania nikdy nepochybovali o tom, že Bataclan vstane z popola a opäť bude plný hudby, dobrej nálady, slobody a smiechu. Toto sú ich najsilnejšie zbrane proti teroru. A prvý koncert v legendárnom klube bude aj symbolom toho, že sa ich nikdy nevzdajú. Chvalabohu!

 

Prečítajte si aj Princezná a žaba