Bola som na celebritnej svadbe. Ja!!! Nemôžem vám povedať skutočné meno tej celebrity, pretože teraz sme „kamošky“ a toto nebude úplne lichotivý príbeh. Volajme ju Sára. Môj drahý mal v jeden večer telefonát, ktorý znel približne takto:

„Čau Maťo, no ja odpadnem, ty žiješ? Ako sa máš?“

Maťo niečo povedal do telefónu.

 „Hej, hej, ja fajn...hej, noooo...hej....ČOOO? Fakt sa ženíš? A poznám ju? Nieeee. Fakt? Fakt? Fakt? No teším sa Maťo. Som myslel, že ste sa so Sárou rozišli. Aha, aha, hej, hej...no dobre Maťo, určite prídeme. Hej, dobre, tak čau.“

Sáru poznám iba jednu. Hneď som si na ňu spomenula.

„To KTO bol toto?“, zvedavosť mi nedala.

„To bol Maťo, môj spolužiak zo strednej školy. Predstav si, ide sa ženiť. No tomu neuveríš zlatko, on kedysi chodil so Sárou Zlatou a teraz si ju berie za ženu.“

„My ideme na svadbu Sáry Zlatej?“

„Hej.“ Povedal to s takým pokojom, akoby bola Sára Zlatá naša suseda, alebo sesternica z druhého kolena.

Veľmi ma tá predstava pobavila, a pár dní som tomu ešte nemohla uveriť. Marike a Renči som sa, samozrejme, pochválila hneď na druhý deň pri rannej káve.

No a o pár mesiacov sme už parkovali pred nóbl hotelom, kde sa konala utajovaná svadba. Tie dva bulvárne plátky, ktoré na Slovensku máme ale akýmsi zázrakom priniesli informáciu o Sárinej svadbe už pár dní pred tým, ako sa skutočne konala. Odkiaľ to len mohli vedieť? Miesto svadby ale ostalo utajené na žiadosť mladomanželov.

Po check-ine sme mali ešte čas na krátku prechádzku, ale po nej sme sa už dôsledne pripravovali na tú parádu. Ja na celebritnej svadbe. Bola som ešte nervóznejšia ako nevesta!

Najprv ma môj drahý zoznámil s Maťom. Veľmi milý chalan, čo len na nej vidí? Priznávam bez mučenia, bola som zaujatá pretože sa mi Sára nikdy veľmi v telke nepáčila. Ale mne sa nemusí, hlavne, že Maťo je spokojný. A vyzeral, že je.

V hotelovej hale sa postupne začali schádzať hostia. Milan – môj teraz už manžel, sa srdečne zvítal s Maťovými rodičmi. Stále si ho pamätali. Potom ma zoznámil s jeho sestrou. Ľudia postávali a popíjali šampanské. Určite nejaké exkluzívne. Dala som si tiež, nech sa trochu uvoľním. Potom nás Sárina sestra ako hlavná a najhlasnejšia organizátorka všetkých zhromaždila v hotelovej záhrade. Krásne vyzdobené stoličky, ružovo-biela kvetová slávobrána. Romantika ako vyšitá. Prišiel čas na predstavenie hlavnej hviezdy večera. K slávobráne ju odprevadil otec. Vyzerala nádherne. Ani v jednom časopise nebola takáto krásna. Vlasy jej jemne padali po opálených pleciach, šaty mala prenádherné ako princezná z rozprávky.

„Aha, ona plače!“, štuchla som do Milana. Aká krásna romantická láska. Obrad trval asi 20 minút. Sára si s Maťom celý ten čas pozerali hlboko do očí akoby neexistovalo nič a nik okolo. Pri následnej gratulácii som mala tú česť sa so Sárou zoznámiť a polichotiť, ako veľmi je krásna, aká je milá a príjemná. Tak veľmi som sa v nej mýlila, až som sa hanbila sama pred sebou.

Po absolvovaní povinnej jazdy v podobe spoločných fotografií, prípitku a rozbíjania a zametania taniera sme si konečne sadli k exkluzívnej svadobnej večeri. Zo Sáry zrejme opadla počiatočná tréma a nervy, lebo celá večera sa niesla v duchu prípitkov, jednak jej, a jednak jej priateľov. Zdalo sa mi ich až príliš veľa na jednu svadbu. No a čo. Iný kraj, iný mrav. Sára pripíjala na úžasných Maťkových rodičov, ktorí ju prijali do rodiny ako vlastnú, na priateľa, bez ktorého by to s Maťom nedotiahli až pred oltár, teda v tomto prípade pred slávobránu, na svoju mamku, tatka, sestru, ktorá jej s touto svadbou tak veľmi pomohla, na kozmetičku, vďaka ktorej bola v tento výnimočný večer taká ku..a krásna s dôrazom na slovo „KU..A ...a ešte pár tých prípitkov bolo.

Naozaj mala moja mamka pravdu, keď ma presviedčala, že žene nadávky nesvedčia. A žene v bielych šatách svedčia ešte o čosi menej. Mala som možnosť presvedčiť sa o tom vďaka Sáre v ten večer nespočetne veľakrát. Za ten slovník by sa aj drevorubač mohol červenať. Vlastne neviem, prečo sa čudujem, že Sárine dojatie vystriedali záchvaty smiechu, po toľkých prípitkoch by sa smial aj ostrieľaný alkoholik a tie nepekné slovká jej možno ušli kvôli bublinkám v krvi. Nie možno, určite.

Keď už mi jedlo vďaka podobným prípitkom prestalo chutiť, šli sme sa prejsť. Po našom návrate už v hotelovej záhrade všetci povinne skákali a šantili na tóny slovenského DJ-a. Fúú, toľko celebrít ja tu dnes stretnem...Tak sme sa trošku ešte zabavili. Mala som „šťastie“ a na toalete som sa stretla so Sárou.

„To, ako si poďakovala Maťovým rodičom bolo veľmi pekné. Určite sú radi, a vážia si ťa preto.“

„Myslíš? Pochybujem, jeho otec je jeden starý ... a jeho matka je chudera! Ale tak to je jedno, veď s nimi nebudeme žiť, chvalabohu.“

Vo dverách sa ešte zasmiala a zmizla. Ostala som tam ešte chvíľu stáť s otvorenými ústami. Keď som sa vrátila do záhrady, Maťo sedel usmiaty v družnej debate s mojím manželom a na parkete sa Sára zvíjala v tanečných kŕčoch, skákala, a kričala...ktovie čo jej dali do toho exkluzívneho sektu. Ale možno je to iba profesionálna deformácia, ako herečka je stále na očiach a tak je na pozornosť zvyknutá a potrebuje ju.

Milan prišiel za mnou s otázkou, či si pôjdeme ľahnúť, tak sme šli. Bola som už tiež riadne unavená. Na druhý deň sme si ešte všetci dali spoločné raňajky. Nad bufetom so šunkami a zeleninou sa ktosi Sáry opýtal:

„Kde máš manžela nevesta?“

„A čo ja viem? Veď už je dospelý, nech je kde chce.“

Musela som sa zatváriť veľmi prekvapene, lebo keď si ma Sára všimla, zasmiala sa a povedala

„Pardón.“

Keď sme odchádzali, vo dverách sa s nami lúčil Maťov otec. Zrazu za tým „starým ...“ pribehla Sára, či by jej nepomohol do auta. Vyskočila mu do náruče a už sa niesla. Bolo to zvláštne, veď ešte pred sekundou tu behala ako taká laň. Prečo ju tak rozboleli nohy som pochopila na druhý deň, keď ma na internete prefackala fotka Sáry v náručí svojho svokra s komentárom: „Sára Zlatá si svoju svadbu poriadne užila.“

V článku bolo ešte pár zaručene paparazzi záberov z utajovaného žúru. Pravda je ale taká, že tie zábery by fotograf nikdy neurobil, keby mu nebol umožnený vstup do hotelovej záhrady chránenej vysokými stromami po celom obvode.

Pár týždňov po svadbe ma zastavovali kolegovia a známi, že ma videli na paparazzi fotkách v novinách. Len som sa tomu zasmiala. Taká bola moja prvá celebritná svadba. Prajem Sáre a Maťovi veľa lásky a šťastia v spoločnom živote!

 

Prečítajte si ja O pozitívnej mysli