Bratislavčania sú rozmaznaní, reagujú cestári v hlavnom meste zakaždým, keď miestni frflú, že ich zaskočí každý centimeter snehu v januári. Dnes je hlavné mesto zaskočené úprimne.

„Ani nemám metličku na odpratávanie snehu, nie som zvyknutá  na zimu v Bratislave,“ hovorí jedna žena druhej, keď s detskými lopatkami odpratávajú 15 centimetrov snehu, ktorý napadol, kým sedeli na hodinovom pracovnom stretnutí.

Rozmýšľajú, kde je najbližšia benzínová pumpa, aby sa vyzbrojili. Na stretnutie meškali 20 minút, to ďalšie zrušili. Pre sneh. 

Šomrať dnes na cestárov je lacné, sneženie je husté a vytrvalé.

V Bratislave nejazdia niektoré autobusy a trolejbusy, presuny na sídliskách, ktoré vystupujú do kopca, sú dnes adrenalínovou záležitosťou. Uzavreli aj letisko. Lepšie na tom nie je ani zvyšok Slovenska, len to nie je také vystrašené ako sú občas ľudia v letnej Bratislave. 

Inak je to však načasované presne. Najkratšie prázdniny po polročnom vysvedčení sa začali najlepšie ako sa mohli.

Spýtajte sa detí, keď práve nebudete frflať, ako vám zima zmenila deň. Ideálny čas ostať doma, navariť si čaj k vysvedčeniam a zahrať si s deťmi hry, na ktoré je inokedy málo času. Teda, ak sa včas dostanete domov.

Príjemný deň a víkend.