Prvá dáma Francúzska Brigitte Macronová už od augusta zbiera pochvaly za šatník a štýl obliekania. Nie sú to pritom len média, ktoré komentujú jej obliekanie. Do Elyzejského paláca jej prichádzajú stovky ďakovných listov.

 

S humorom o vekovom rozdiele

Od mája 2017 má Francúzsko najmladšieho prezidenta v histórií. Avšak o mladom veku 40-ročného Emmanuela Macrona sa nediskutovalo tak, ako o veku jeho manželky. Bývalá učiteľka francúzštiny a latinčiny, ktorá viedla aj dramatický krúžok, kde sa s Macronom spoznala, je od manžela staršia o 24 rokov. Diskusie o vekovom rozdiele však pár zvláda s nadhľadom. Ako pre morgenpost.de povedala samotná Brigitte ešte pred zvolením Macrona za prezidenta: „Dúfam, že Emmanuel sa poponáhľa a stane sa prezidentom už v roku 2017, kto vie, ako bude moja tvár vyzerať v roku 2022.“

 


Viac ako 220.000 ľudí už podpísalo petíciu proti plánom francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona, ktorý chce pre svoju manželku Brigitte oficiálny štatút prvej dámy. Na rozdiel od tradície zaužívanej v Spojených štátoch manželky francúzskych prezidentov nemajú žiadne oficiálne postavenie, aj keď neoficiálne sa veľmi často venujú charitatívnym projektom či organizáciám. Foto - TASR/AP

 

Až 200 listov denne

Jej popularita nerastie len vďaka zmyslu pre humor a nadhľad. Brigitte si získava priazeň Francúzov a Francúzok sa svoj mladistvý zmysel pre módu. „Ďakujem vám, nemyslela som si, že je to možné. Ďakujem, bez vás by som sa neodvážila nosiť takéto šaty či ďakujem, že ukazujete, že aj žena po šesťdesiatke môže byť atraktívna,“ opísal obsahy listov pre Daily Telegraph Pierre-Olivier Costa, poradca Macronovej.  Denne dostane 64-ročnej Brigitte až dvesto listov. Tie sú prevažne od zrelých žien.  Ženy po šesťdesiatke či sedemdesiatke vyjadrujú Brigitte poďakovanie za jej odhodlanie. Ďakujú, že sa nebojí ukázať, že aj zrelé ženy môžu byť príťažlivé a štýlové a priťahovať mladšieho partnera. Iba pre porovnanie, bývalá prvá dáma Carla Bruni dostávala denne 35 listov.

 


Rihanna sa stretla s Macronovou ako svetová ambasádorka pre svetové partnerstvo pre vzdelávanie. Foto - TASR/AP 

 

Všetko je možné

Samotná Brigitte priznáva, že vekový rozdiel si uvedomuje. „Samozrejme, raňajkujeme, ja s mojou vráskavou tvárou, on s jeho chlapčenskou sviežosťou. Ale tak to už raz je.“ Manželstvo „príliš mladého prezidenta a príliš starej prvej dámy“ ukazuje, že všetko je možné. Macronová neobmedzuje ženy svojej generácie. Práve naopak. Nebojí sa prezentovať tak, ako sa cíti - dobre a príťažlivo. Mení nazeranie na zrelé ženy. „Zmenila štýl, teda obraz francúzskej prvej dámy. Prezentuje slobodnú francúzsku ženu,“  povedala pre časopis Vouge Christelle Graillot.

 


Prvá dáma Francúzska Brigitte Macronová a prvá dáma USA Melania Trumpová. FOTO TASR/AP