KARLOVE VARY. Na Medzinárodnom filmovom festivale v Karlových Varoch sa oscarový herec Casey Affleck tento rok predstavil ako režisér. Jeho nová snímka Svetlo môjho života je o rodičovstve, ale aj o dôležitej úlohe žien v spoločnosti.

 

 

Karlove Vary: Casey Affleck režíruje aj hraje 

Druhý režijný počin Caseyho Afflecka sa zameriava na svet, v ktorom následkom neznámej choroby vymreli takmer všetky ženy. Režisér stvárňuje aj herca v hlavnej úlohe, otca, ktorý sa snaží uchrániť svoju jedenásťročnú dcéru Rag pred nebezpečenstvom.

"Film je o tom, či dokážu ľudia prežiť v nepriaznivej životnej situácii, o dôležitej úlohe roly otca, ale aj o nevyhnutnom postavení žien v našich životoch," vysvetlil na tlačovej konferencii na 54. ročníku karlovarského festivalu Casey Affleck.

Na konferencii sa zúčastnila aj herečka v hlavnej úlohe Anna Pniowsky. Vo filme stvárňuje mladé dievča, ktoré vyrastalo bez matky a pre svoju bezpečnosť muselo predstierať, že je chlapec.

 

Karlove Vary a filmy o ženách

Režisér sa vo filme snažil poukázať na podstatnú úlohu žien v živote muža, ale aj dieťaťa. "Myslím si, že úloha žien v spoločnosti je v súčasnosti veľmi dôležitá," vyjadrila svoje dojmy na konferencii aj Anna Pniowsky.

Karlovarský festival je od roku 1946 druhou najstaršou filmovou prehliadkou v Európe. V súčasnosti patrí k najvýznamnejším kultúrnym akciám v stredoeurópskom regióne.