Nicolae Ceaușescu bol rumunský komunistický diktátor. Netvor, ktorého spolu s manželkou zastrelili 25. decembra 1989 po revolúcii pri stene. Za všetky jeho zverstvá, ktoré počas tvrdého komunistického režimu napáchal rumunskému národu a jeho deťom. Násilnícke praktiky jeho režimu dodnes spomínajú v pamätiach vrcholové rumunské športovkyne. Keď sa  počas demokratizácie spoločnosti prevalili všetky jeho zvrhlé nechutnosti, nikoho to vlastne nešokovalo. Bol totiž spolu so svojou manželkou čitateľný celé desaťročia komunistickej diktatúry. Písal sa však rok 1989!

Dnes je 14. septembra 2016, teda 27 rokov od zbúrania totalitnej steny aj so všetkými jej zvrhlosťami. Napriek tomu nemôžem čítať, sledovať informácie z „polepšovne hrôzy v Galante". Prečo si však musím 27 rokov po streľbe spomenúť na diktátora, ktorý sa preslávil aj tým, že nechal v neľudských podmienkach týrať a zneužívať vlastné rumunské deti v polepšovniach?!

Nevládzem to čítať. Nechcem, nedokážem to ľudsky, matersky a ani žensky vstrebať. Dokonca ani novinársky.  To, čo odhalili v Galante pod zástavou Európskej únie v 21. storočí, bolí. Bolí ma to ako občianku krajiny, ktorá sa hrdí tým, že predsedá Európskej únii. Strašne sa za slovensko hanbím a nedokážem ho napísať ani s veľkým S.

Roky o tom vedeli novinári, politici, ministri a teda aj premiéri. Bojím sa zamyslieť nad tým, že je to len špička ľadovca. Ako tam, v resocializačných zariadeniach žijú naše deti v 21. storočí? Deti, ktoré mali dostať druhú šancu?  Roky o tom všetci vedeli a nič?! Nezverejňovali, lebo sa vyhrážali?! Skutok sa nestal?! Je mi ťažko aj pri predstave, ako sa niekde v pekle za brucho od smiechu chytá Nicolae Ceaușescu.

My sa vôbec nemusíme báť utečencov. My sa musíme báť hlavne samých seba. Akí sme, čo pripustíme a dokonca čo aj financujeme! Taká malá nečitateľná pokrytecká krajina s legislatívou Únie.

Nechutný režim Nicolae Ceaușescu bol čitateľný. Aký je to vlastne ten náš dnešný režim, ktorý toto dovolí páchať na deťoch? Na našich deťoch?!

Nech nám summit v piatok dopadne čo najlepšie, aby sme sa ním mohli pokrytecky chvastať ešte niekoľko mesiacov. Či skôr, ako nás poznám, dlhé roky. Aspoň toľké, koľké sa budú deťom z resocializačných slovenských zariadeniach  snívať o brutálnych, nechutných praktikách „špecialistov-vychovávateľov“ z čias vrcholného blahobytu demokracie 21. storočia.