“Celý svet bol stvorený, aby nám slúžil a my sme sa narodili, aby sme slúžili celému svetu. Robme trebárs aj tú najnepatrnejšiu vec, ale robme ju najlepšie na svete.” - Tomáš Baťa

 

Chcem, aby ste boli úspešní. To je moja odpoveď na otázku, keď sa ma pýtajú, prečo pomáham ľuďom odlíšiť sa na trhu. Keď sa ma pýtajú, prečo to robím.

Píšem o PREČO, nie o AKO. O tom AKO je povedané a napísané dosť na to, aby si každý vedel  zostaviť svoju stratégiu. Lenže zlyhávame práve na PREČO, keď príde prekážka či neúspech. Sama na sebe som pocítila, prečo je PREČO naj. Je to top. Vrchol všetkého, čo človek robí. AKO sa mení podľa ročných období, podľa našej nálady, podľa aktuálnej situácie, podľa toho, čo trh potrebuje. PREČO dodáva energiu, silu, keď je AKO nejasné.

Objaviť svoje PREČO a AKO môžete aj na praktickom ws – plánB. Najskôr však treba pochopiť, prečo celý svet chce, aby ste boli úspešní.

Budem stručná. Stačia mi na to dva body.

  1. Každý chce mať okolo seba úspešných ľudí.

S kým trávite svoj čas radšej? S úspešným alebo neúspešným človekom? Prečo je to tak? Úspešní ľudia sú inšpirujúci, podporujú ostatných. Sú tvorcami svojho života. Nesťažujú sa. Ak niečo chcú, idú a urobia to. Baví ich to, čo robia, a robia to dobre. Sú šťastní. Kamarát Marián Hreňo mi raz na túto tému povedal. „Prosím ťa, buď úspešná.“ Každý chce mať okolo seba úspešných ľudí, úspešných priateľov.

Druhým dôvodom je, že my ľudia, prirodzene, chceme pomáhať.

 

  1. Každý chce odporúčať úspešných ľudí.

Ku komu pošlete priateľa, ak potrebuje pomoc? Kadiaľ chodím, odporúčam mojich učiteľov. Keď premýšľam nad tým, že každý môže dať len to, čo má, prichádzam k odpovedi na otázku, čo dajú ľuďom, ktorým ich odporúčam. To, čo majú.  Dobrú službu, výrobok, pohodu, odovzdanie istej múdrosti, poznania. Je jedno, či je to zubár alebo kouč.

Ak sa budete občas cítiť ako sám vojak v poli, ste v bode jeden. Jednotka je jeden. Dvojka je partnerstvo. V jednotke vám budú chcieť ostatní pomôcť, budú chcieť, aby ste boli úspešní. Využite všetky možnosti od ľudí, ktorých pomoc sa vám zdá pre vás potrebná. V druhom bode vás budú odporúčať ďalej. Odporúčať vás budú až vtedy, keď dokážete, že to myslíte s vaším PREČO vážne. Ostatní chcú, aby ste prišli do bodu dva. Dôjsť tam však musí každý sám.

A čo znamená podľa mňa úspech? Úspešný človek je podľa mňa človek, ktorý si sám vytýči ciele a dokáže ich aj splniť. Z naplnenia svojich cieľov, ako aj zo samotnej cesty k ich naplneniu, má radosť. Tak si predstavujem úspešného človeka.

Buďte úspešná predavačka alebo úspešný manažér. Je jedno, akú oblasť si vyberiete. Prosím, buďte úspešní! Celý svet chce, aby ste boli úspešní.