Po českých horách s permanentkou Czech Skipass

Czech Skipass je jedinečná sezónna permanentka, ktorá vám otvorí turnikety 175 lanoviek a vlekov v 23 popredných českých lyžiarskych areáloch. Navštívite s ňou najznámejšie lyžiarske strediská, ako sú Špindlerův Mlýn, Lipno, Klínovec, Monínec a veľa ďalších. Základná cena Czech Skipassu je 11 000 Kč a znížená cena pre deti 8 000 Kč. Špeciálna zľava je pripravená aj pre seniorov a mládež do 18 rokov.

 


Foto - Czech Tourism

 

Najdlhšia lyžiarska sezóna je v Monínci

Monínec je obľúbený lyžiarsky areál neďaleko hlavného mesta Praha. Najmodernejšia technika, ktorou tam disponujú, umožňuje umelé zasnežovanie pri teplotách vysoko nad nulou a lyžiarska sezóna tam trvá od októbra až do marca. Návštevníkov čakajú v areáli dve červené zjazdovky s dĺžkou 1 200 metrov a 600 metrov, ďalej Hotelová zjazdovka, snowpark a trať Funline.

 


Foto - Czech Tourism

 

Zážitky pre celú rodinu v skiareáli Lipno

Skiareál Lipno je ideálnym miestom, kde sa zabaví celá rodina a kde si prídu na svoje aj nelyžiari. Zatiaľ čo si budete užívať prvotriedne 11-kilometrové zjazdovky, na najmenších čakajú špičkovo vybavené výučbové ihriská, animačné programy alebo bobové dráhy a staršie deti určite ocenia skicrossové dráhy a snowparky. Celá rodina potom môže spoločne objavovať prírodné krásy regiónu pri návšteve neďalekej Cesty korunami stromov alebo si môže užiť rodinnú zábavu v Aquaworld Lipno.

 


Foto - Czech Tourism

 

Špindlerův mlýn – zimná dovolenka na najvyššej úrovni

Špindlerův mlýn je nielen vyhláseným horským strediskom, ale aj miestom s bohatým spoločenským vyžitím. Zabavia sa tam aj tí najnáročnejší hostia. Skiareál rozkladajúci sa na štyroch horách ponúka kvalitné zjazdovky rôzneho stupňa náročnosti, desiatky kilometrov prvotriednych bežeckých tratí aj snowparky pre začiatočníkov a profesionálov. Načerpať sily môžete v niektorom z miestnych wellness centier a hotelov. Zábavu zasa nájdete v Aquaparku Špindl, pri paraglajdingu alebo na štvorkolkách a určite vás nadchne miestna luxusná gastronómia. Zimná sezóna sa začne 9. decembra 2017.

 


Foto - Czech Tourism

 

Jizerská 50 – športová udalosť roku v bežeckom lyžovaní

Jizerské hory sú známe jedinečnými bežkárskymi trasami. Najznámejšia z nich je Jizerská magistrála dlhá takmer 180 kilometrov, na ktorej sa každoročne konajú preteky v bežeckom lyžovaní Jizerská 50. Táto prestížna súťaž ponúka okrem hlavnej dištancie 50 kilometrov aj kratšie trate na 10 km, 25 km a 30 km, a to jednak klasicky, jednak voľnou technikou. Túto sezónu sa od 16. februára do 18. februára 2018 koná už 51. ročník. Zaregistrovať sa môžete na stránkach usporiadateľa až do konca januára 2018.

 

 

Objavujte Česko a vyberte si z viac ako 60 000 možností, kde v Česku stráviť víkend alebo dovolenku. Inšpirujte sa na stránke www.kudyznudy.cz