Fašiangy v Českom Krumlove

február, český Krumlov

Obnovená tradícia ľudových fašiangových slávností s typickým pestrofarebným sprievodom masiek, sprevádzaným pouličnými divadelníkmi, kaukliarmi a muzikantmi, zavíta aj do Českého Krumlova na juhu Čiech. A keďže po veselici nasleduje pôst, nechýba ani bohatá hostina, tancovačka a maškarný ples.

 

 

Fašiangový sprievod Vortová

25. februára 2017, Vortová – Pardubický kraj

Kde inde osláviť fašiangy než v kraji, ktorého oslavy sú zapísané do zoznamu UNESCO – v Hlinsku. Masky v sprievode sa tu delia na červené a čierne, teda pekné a škaredé. Každá z nich hrá určitú rolu a má svoje miesto v radení sprievodu. V prvej časti kráčajú slobodní mládenci, v druhej ženáči. Celý sprievod obíde každý dom v dedine a vždy sa spýta majiteľov, akú pieseň chcú zahrať.

 

 

 

Grand Restaurant Festival

15. januára 2017 – 28. februára 2017, 91 prestížnych reštaurácií v ČR

Vo fašiangovom období prebieha v celej ČR aj veľmi obľúbený gastronomický sviatok všetkých labužníkov. V rámci Grand Restaurant Festivalu, ktorého témou je tento rok „barok na tanieri“, ochutnáte zvýhodnené degustačné menu inšpirované lokálnymi surovinami, kreativitou tých najlepších šéfkuchárov a samozrejme – barokom. Ceny degustácií: 250 Kč – 600 Kč.

 

 

Letenské fašiangy

25. februára 2017, Národní zemědělské muzeum (Národné poľnohospodárske múzeum), Praha 7-Letná

Fašiangy môžete zažiť aj v najobľúbenejšej pražskej štvrti medzi mladými – na Letnej. Slávnosti sa uskutočnia v Národnom poľnohospodárskom múzeu priamo vedľa populárneho parku s kyvadlom. K nemu sa program presunie po šiestej hodine večer.

 

Objavujte Česko a vyberte si z viac ako 40 000 možností, kde v Česku stráviť víkend alebo dovolenku. Inšpirujte sa na stránke www.kudyznudy.cz