Viete, čo je dad bod? Dad bod je tatkovské telo. Telo muža, ktorý sa usadil, žije v stálom partnerskom vzťahu alebo je ženatý a pod nohy sa mu už pletú aj nejaké tie deti.

Je to muž, o ktorom sa na Slovensku zvykne hovoriť, že sa dobre oženil alebo inak, že obdobie životnej stability sa začalo prejavovať aj na jeho váhe, rastúcom pivnom brušku, ochabnutejšom svalstve, nedbanlivejšom oblečení a mylnom dojme, že ho ešte stále žerú všetky baby. 

V Amerike bolo obdobie, keď bolo hitom takéto telá oslavovať, zverejňovať ich fotografie na sociálnych sietiach s tým aké je to cool a rozkošné. Iste, je to zábava, hlavne pre tých mužov.

Rovnako s tým sa však rozvírila debata, či by niečo také prešlo aj ženám, respektíve, či by sa považovali pomaly za zásluhu prsia vyťahané po dojčení, nie príliš pevné bruško možno aj s “harmonikovou” kožou, nie práve exkluzívny dekolt, kŕčové žily a skutočnosť, že telový tuk sa tvrdohlavo rozhodol ukladať na zadku a stehnách.

Hoci už ženy aj spoločnosť na ceste za tým, čo je podstatné a čo nie, urobili istý pokrok, nemám pocit, že by nie príliš lichotivé fotografie žien niekto velebil ako cool. Jedna vec je tlak spoločnosti, iná žien samotných.

Priznajme si to dámy, chlapi sa bratsky potľapkávajú po pleciach, aj po pivných bruchách, my sme zhrozené, kámoške odporúčame sťahovacie nohavičky, diétu, telocvičňu, plastiku a krém proti striám. Mohli by sme byť trochu uvoľnenejšie, nie?

Faktom ale je aj to, že od mužov a žien sa stále očakávajú iné veci. Jemne zanedbaný muž je cool, žena pomaly na odstrel. Muž je dobrý líder, žena je panovačná harpia. Muž je súťaživý, žena príliš ambiciózna. Ale platí to aj inak. Žena je citlivá, chlap je uplakaný ako malé dievča. Žena sa o seba pekne stará, pri mužovi sa pýtajú, či náhodou nebude homosexuál.

Sú jednoducho isté modely a predsudky, s ktorými sme na tento svet prišli a zrejme aj odídeme. Medzitým by sme ale mohli popracovať na tom, aby sa to trošku zmenilo a viac odrážalo realitu. Lebo povedzme si pravdu, aj väčšina mužov má dad bod a nie telo modela z reklamy na pánsky deodorant.