Niektoré deti sa v jej veku plávať iba učia, ona je už najrýchlejšou plavkyňou v Bahrajne. Preto sa dostala na majstrovstvá sveta v plávaní do ruskej Kazane. Alzain Tareqová má len 10 rokov a je najmladšou účastníčkou na svetovom šampionáte v jeho histórii. Jedno víťazstvo tak už zaručené má.  

Na rozdiel od olympiády, kde je daný najnižší vekový limit 16 rokov, svetové šampionáty takéto obmedzenia nemajú.  

 

 

Pláva od štyroch rokov

Dcéra učiteľky a bývalého plavca sa hrávať s kamarátkami na ihrisko veľmi nechodí. Dvakrát denne má tréning, plávať chodí päť dní v týždni. Pláva od štyroch rokov a ako sedemročná absolvovala svoje prvé preteky.

S dospelými si zmeria sily na päťdesiatke kraula a motýlika.  „Som trochu nervózna, ale ten pocit, že som na majstrovstvách sveta a že stretnem všetky plavecké hviezdy, je geniálny,“ povedala portálu sport360.com.

 

 

 

Nechce byť posledná

Veľkú šancu v bazéne nemá. Jej najlepší čas v motýliku je 41,12, čo je o 17 sekúnd menej ako je svetový rekord Švédky Sarah Sjöströmovej. Vo voľnom štýle na päťdesiat metrov má čas 34 sekúnd, svetový rekord je 23,37.

„Jej cieľom je, aby nebola posledná. A snáď nebude,“ želá si jej otec Salem. Tipuje, že je schopná poraziť päť súperiek. Prvý raz štartuje v piatok, potom pláva v sobotu. 

Inak si šampionát užíva ako dieťa. Fotí sa so slávnymi plavcami a chystá sa spolužiakom rozprávať o všetkom, čo zažije. „Tešili sa už z toho, že ma uvidia v televízii,“ teší sa malá Alzain. 

 

Prečítajte si aj Storočná Japonka zaplávala svetový rekord

 

 

Ďakujeme, že ste článok dočítali až do konca. V tejto chvíli už pripravujeme ďalší.

Spoplatnené s PlatbaMobilom.sk.