Druhá vlna bábätkovských problémov ma zasiahla po rokoch.

V prvej vlne to prišlo naraz. Ženy rovnakého veku, nahluchlé vďaka tikotu biologických hodín, sme sa stretávali na chodníku s kočiarom. Riešili sme zapareninky, slinky a odreninky. Postupne to odznelo, deti vyrástli a my sme v nich našli priateľov pre diskusie aj koníčky.

V mojom okolí nastal však zvrat a tak, ako štyridsiatnička, za pol roka privediem na svet tri deti.
Teda nie ja, ale spolu s dvoma kamarátkami a jedným priateľom. V decembri prišla na svet Mia, pred týždňom Kristínka a čakám ešte Karolínku. Všetky tieto krásavice majú rodičov po štyridsiatke, prichádzajú v druhej vlne a ja ako divák a uvítací výbor sa im strašne teším. Nakupujem dupačky, hoci už vôbec netuším, aká veľkosť akému drobcovi sadne.

A popritom sadím na záhrade zeleninku s mojou striebrovlasou mamkou. Tá ma tiež mala "v druhej vlne" po veľkých bratoch. Dnes slúžim ako diaľkové ovládanie, pretože ona sa už zohýnať nemôže. Má pokročilý vek. Užívam si toto obgeneračné priateľstvo a spomínam na to, ako som ľudí varovala, že nie je dobré mať dieťa v neskoršom veku.
 

Kedysi som totiž cítila krivdu, keď o mojej mamke hovorili ako o mojej babke. Pravda je, že bola aj iná doba. Ale aj tak to dnes vidím inak. Majte deti v akom veku chcete, len ich majte radi. Potom vás aj oni budú mať radi.
 
Budete šťastní a pokojne vám poslúžia aj ako diaľkové ovládanie.

 

Prečítajte si aj Ako to vyzerá, keď štát funguje