Tento dlho hľadaný recept na medovníky je vynikajúci vďaka svojej jednoduchej, ale účinnej kombinácii ingrediencií, ktoré vytvárajú bohatú chuť. Jeho popularita tiež spočíva v jednoduchosti prípravy a nekonečných možnostiach dekorácie. Všetko to robí z pečenia medovníkov príjemný a obohacujúci predvianočný zážitok nielen pre dospelých.

Dlho hľadaný recept na najlepšie medovníky

Konečne sme doma ten vystrižok z časopisu našli. Tento dlho hľadaný recept na najlepšie medovníky je u nás po dlhé roky populárny pre niekoľko dôvodov, ktoré spolu vytvárajú vynikajúce a nezabudnuteľné pekárske skúsenosti:

 • Perfektná chut' a textúra: Kombinácia hladkej múky, medu, masla, vajec a aromatických korenín, ako sú škorica a klinčeky, vytvára medovníky s bohatou, lahodnou chuťou a príjemne mäkkou, avšak pevnou textúrou.
 • Dôkladné odležanie cesta: Kľúčovým krokom v tomto recepte je nechať cesto odpočívať v chladničke počas 24 hodín. Tento proces umožňuje ingredienciám dôkladne splynúť a rozvinúť svoje chutě, čo vedie k lepšiemu výsledku po upečení.
 • Jednoduchosť prípravy: Hoci recept vyžaduje čas na odležanie, samotná príprava cesta je relatívne jednoduchá a priama. Je to ideálny recept pre pekárov všetkých úrovní zručnosti.
 • Kreatívne možnosti dekorácie: Možnosť ozdobiť medovníky polovicou orecha alebo inými dekoráciami ponúka priestor pre kreativitu a osobný dotyk.
 • Všestrannosť a skladovanie: Medovníky sú skvelé nielen ako ihneď podávaný vianočný koláč, ale sú tiež vhodné na skladovanie v dóze, kde si udržia svoju čerstvosť a chuť, čo ich robí perfektnými na dlhšie obdobie.

Vďaka týmto charakteristikám je tento dlho hľadaný recept na medovníky obľúbeným výberom u nás doma, pretože hľadáme spoľahlivý a chutný spôsob, ako pripraviť tento tradičný sladký dezert. A darí sa nám.

Vyskúšajte aj náš recept na hneď mäkké medovníky, alebo aj perníčky. Alebo aj kokosové guľky rafaelo. Tu je aj rokmi overený recept na vianočnú griláž. Máme pre vás aj recept na medovníky, ktoré nestvrdnú ani do januára. Tu je aj starý recept na medovníky. Tu je aj recept na stále mäkké medovníky. Máme pre vás aj recept na sneh na zdobenie medovníkov.

Ingrediencie

 

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

 

Postup receptu 

 1. Zmiešame si hladkú múku, práškový cukor, maslo a med. Pridáme kávovú lyžičku mletej škorice, mletých klinčekov, a rovnako aj lyžičku sódy bikarbóny. Pridáme 3 celé vajcia.


   
 2. Cesto na medovníky potom mixérom dôkladne vymiešame.


   
 3. Cesto zabalíme do fólie a necháme 24 hodín v chladničke.


   
 4. Na druhý deň si vymiešame vajíčko na potretie medovníkov.


   
 5. Cesto si rozdelíme na polovice a valčekom si ho rozvaľkáme.


   
 6. Medovníky vykrajujeme a postupne ukladáme na plech. Aj odrezky spracujeme, vyvaľkáme a vykrojíme ďalšie medovníky.


   
 7. Na plechu s papierom na pečenie medovníky natrieme vajíčkom.


   
 8. Vykrojené medovníky môžeme ozdobiť aj polovicou orecha.


   
 9. Pečieme v rúre na 170 stupňov asi 10 minút do zlatista.


   
 10. Hotové medovníky môžeme hneď podávať, alebo odložiť v dóze.

Dobrú chuť. Verím, že sa vám medovníky podarili. Šťastné a veselé Vianoce. Vyskúšajte aj náš recept na medovníky bez čakania. Tu sú recepty na úžasné vianočné pečivo. Tu je zase recept na medovníky mäkké hneď po upečení. Skúste aj recept na medovníky bez vajec.

Videorecept