Sneh na zdobenie medovníkov pripravený z bielka, práškového cukru a citrónovej šťavy, je ideálna na vytváranie nádherných a lesklých vzorov na vašich medovníkoch. Vytvorte dokonalé zdobenie pre vaše vianočné medovníky s týmto jednoduchým receptom.

Sneh na zdobenie medovníkov

Domáci sneh na zdobenie medovníkov je jednoduchý, no efektívny spôsob, ako pridať vašim vianočným sladkostiam krásny vizuálny prvok. Tento recept vám ukáže, ako si pripraviť dokonalú polevu na zdobenie medovníkov, ktorá je nielen lahodná, ale aj esteticky príťažlivá.

S použitím len troch základných surovín - bielka, práškový cukor a citrónovej šťavy alebo octu - môžete vytvoriť hustú a lesklú polevu, ktorá je ideálna na tvorbu rôznych vzorov a dizajnov.

Poleva je dostatočne stabilná na to, aby držala tvar, ale zároveň dostatočne mäkká na jednoduché nanášanie, čo z nej robí ideálnu voľbu pre všetky vaše pečivá.

Tento jednoduchý, ale výrazný spôsob zdobenia dodá vašim medovníkom ten pravý sviatočný nádych. Vyskúšajte aj náš starý recept na medovníky.

Ingrediencie

  • 1 ks bielok (z veľkého vajíčka),
  • 150-200 g práškového cukru (menej na redšiu a viac na hustejšiu polevu),
  • Pár kvapiek citrónovej šťavy alebo octu,

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

Postup prípravy

  1. Zmiešanie bielka a cukru: Do čistej a suchej mise dajte bielok a 3-4 lyžice práškového cukru. Začnite miešať na najnižších otáčkach mixérom alebo metličkou. Bielka by sa mali jemne našľahať už tak za 3 - 4 minúty.
  2. Postupné pridávanie cukru: Počas miešania postupne pridávajte zvyšný cukor, podľa toho, akú hustotu chcete dosiahnuť. Pre redšiu polevu použite menej cukru, pre hustejšiu viac.
  3. Pridanie citrónovej šťavy: Pár kvapiek citrónovej šťavy alebo octu pridajte, až keď je už väčšina cukru v snehu. Tieto zložky pomáhajú stabilizovať sneh a dodajú mu lesk.
  4. Dokončenie polevy: Mixujte, kým poleva nedosiahne požadovanú hustotu a lesklý vzhľad. Poleva by mala byť dostatočne pevná na to, aby držala tvar, ale zároveň dostatočne mäkká na ľahké použitie.
  5. Využitie a skladovanie: Polevu použite najlepšie ihneď alebo ju uložte v uzatvorenej nádobe v chladničke. Pred použitím ju môžete opäť krátko prešľahať, aby obnovila požadovanú konzistenciu.

Tento postup zabezpečí, že poleva bude mať ideálnu konzistenciu pre zdobenie medovníkov a bude stabilná a lesklá. Vyskúšajte aj recept na Pardubické perníčky so slivkovým lekvárom.

Videorecept