Stačil jediný dobrý film a z mladej baletky a modelky sa stala herecká hviezda – takto nejako sa začala kariéra francúzskej herečky Brigitte Bardotovej. Odvtedy sa o nej hovorilo ako o sex symbole. Vtedajší francúzsky prezident generál Charles de Gaulle tvrdil, že pre krajinu je Bardotová rovnakou devízou ako automobil Renault.

Dnes oslavuje BB 85 rokov.

 

 

 

Brigitte Bardotová oslavuje

„Ako má ťahal prúd, ktorý som nikdy neovládala, môj život sa prevrátil naruby a zvrhol všetko, čo predstavovalo moje detstvo a výchovu,“ napísala herečka v úvode svojej knihy Brigitte Bardotová, večná legenda (Brigitte Bardot, le mythe éternel). Herečka natočila dokopy vyše štyridsať filmov. Svoju filmovú kariéru ukončila náhle tesne pred štyridsiatkou – mala 39 rokov, keď sa stiahla do ústrania.

Odvtedy je známa hlavne ako ochranárka zvierat. Zvykla to vysvetľovať tým, že polovicu života venovala mužom, tú druhú už radšej venuje zvieratám.

 

 

 

Brigitte Bardotová oslavuje

Kontroverzné sú aj jej aktivity v protiimigračnej politike. Jej štvrtý manžel Bernard d'Ormale je totiž pravicový politik, ktorý pôsobil aj ako poradca Jeana Maria Le Pena. Za niektoré svoje vyjadrenia proti Moslimom bola aj pokutovaná.

 

Stále je silná fajčiarka a vegetariánka. Má jediného syna Nicolase so svojím druhým manželom Jacquesom Charrierom.

 

 

 

 

Prečítajte si aj Ikona štýlu Jackie Kennedyová by oslavovala 87 rokov