NEW YORK. Americký filmový herec Dustin Hoffman sa ospravedlnil za sexuálne obťažovanie 17-ročnej stážistky, ktorého sa údajne dopustil v roku 1985. Informovala o tom vo štvrtok agentúra AP. Hoffman na margo udalosti, ku ktorej malo dôjsť pred viac ako 30 rokmi, uviedol, že tento incident "nehovorí nič o tom, aký v skutočnosti som".

 

Prečítajte si 

Seriál House of Cards končí po obvinení Kevina Spaceyho

 

Rozprával jej o sexe

Autorka Anna Grahamová-Hunterová v stredu pre časopis Hollywood Reporter uviedla, že 80-ročný herec ju obťažoval pred viac ako 30 rokmi počas nakrúcania televízneho filmu Smrť obchodného cestujúceho. Oscarový herec ju údajne dohnal k slzám, keď jej položil ruku na zadnú časť tela a otvorene jej a pred ňou rozprával o sexe.

"K ženám mám veľkú úctu a cítim sa hrozne, že som ju (Grahamovú-Hunterovú) niečím, čo som údajne urobil, dostal do nepríjemnej situácie. Ospravedlňujem sa. Nehovorí to nič o tom, aký v skutočnosti som," vyhlásil Hoffman v reakcii na toto obvinenie. 

 

Vplyvní muži Hollywoodu obvinení zo sexuálneho obťažovania: zľava producent Harvey Weinstein, Roy Price z Amazonu, James Toback, John Besh, fotograf Terry Richardson, Leon Wiseltier, bývalý komentátor NBC News Mark Halperin, Andy Signore, Brett Ratner a herci Kevin Spacey, Jeremy Piven a Dustin Hoffman.  Foto - TASR/AP

 

Obvinenie viacerých hercov

Obvinenie prišlo v čase, keď sa objavila celá záplava podobných tvrdení proti iným známym mužom vrátane hollywoodskeho magnáta Harveyho Weinsteina, režiséra Bretta Ratnera a Jamesa Tobacka. Obvinenia vzniesli aj voči hercom Kevinovi Spaceym a Jeremymu Pivenovi. 

 

Prečítajte si aj O sexuálnom obťažovaní hovorí švédska ministerka, ktorej dal politik ruku na stehno v Bruseli