No otázku - akú farbu máš rada - neexistuje jednoznačná odpoveď. Ono totiž záleží kedy a ako. Pamätám si ten okamih, kedy som zistila, ktorá farba mi lichotí, a ktorá naopak vôbec. V jednej farbe som sa rozžiarila a v druhej som vyzerala unavená. Verím na farebné typy a možno ešte viac na  farebné odtiene. 

Zaujímavý objav som spravila, keď som pracovala v banke. Môj manžel je hudobník a často každý štvrtok do noci hrával. Ja ako najvernejší fanúšik som s ním “ťahala” až do konca koncertov. Piatky ráno sme však mávali v banke pravidelné porady. Nenávidela som ich. Aj preto, že neboli vôbec inšpiratívne a konštruktívne a hlavne preto, že som bola po štyroch hodinách spánku ráno unavená. Po celom týždni a štvrtkovom ponocovaní som mala čo robiť, aby som udržala na porade oči otvorené.

 

 

Viete, že mi okrem kávy a redbullu pomáhali aj farby? Nosila som pravidelne piatok červené náušnice z koralu, ktoré som si vyrobila. Obliekala som si červenú, aby mi dodala energiu. Hlavne v chladných mesiacoch je to moja obľúbená farba. Áno, červená farba je zastúpená bohato v mojej  garderóbe. Už aj moja vnučka Lucinka zvykne hovoriť: “Ja mám rada ružovú a ty baby Paja, červenú. Viem to.” 

Ako prichádza jar, mením sa na milovníka ružovej. Už nepotrebujem toľko energie, už mi ju dodáva jarné slniečko a teplejší vzduch. A začínam nosiť aj modrú, fialovú a zelenú, farby, ktoré v zime skoro nedám na seba. Farbou leta je však pre mňa tyrkysová. Pripomína mi oblohu s obláčikmi a milované more, pri ktorom by som najradšej raz žila. Je to taká optimistická farba, žiarivá, ochladzujúca, pozitívna.

 

 

Na jeseň siahnem aj po čokoládových odtieňoch hnedej, aj keď si musím starostlivo vyberať, ktorá mne - studenému farebnému typu - sadne. 

A tak mi povedz, ktorú to farbu máš rada? V mojom šatníku je veľa bielej a čiernej. Tie vlastne ani farbami nie sú. Dopĺňajú však dokonale celú farebnú škálu. A ktorá farba mi tam chýba? Žltá, oranžová? Už ani to nie je pravda. Nedávno sa ku mne dostala žltá kabelka, ktorú by som chcela začať nosiť. Len som ešte nenašla odvahu. Mám dokonca aj jednu bláznivú jesennú oranžovú košeľu!

 

 

Farbou tejto sezóny je tzv. marsala. Je to taká hnedobordová, zemitá farba. Teším sa na ňu na jeseň, kedy sa aj príroda farbí týmto smerom. V lete si ju budem pripomínam dobrým červeným  vínkom. Marsala je mestečko na Sicílii a s tým je dobré víno úzko späté. Táto farba je krásna aj v interiéri, nielen na oblečení.

Toto leto však ostanem verná tyrkysovej. Práve si chystám ušiť šaty na neterkinu svadbu. Hádajte, ktorá farba na látke nebude chýbať?

 

 

Prečítajte si aj V každom šatníku musí byť niečo z rifľoviny